A Fidesz felszólította Magyar Pétert, hogy uralkodjon magán – már reagált is a miniszterelnök
Magyar Pétert miniszterelnökké választották 2026. május 9-én (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Közleményben ment Magyar Péternek a Fidesz kedden délután, aki ezt nem hagyta szó nélkül. 

A Fidesz felszólítja Magyar Péter miniszterelnököt, hogy „fejezze be a köztársasági elnök alkotmányellenes támadását”. Az ellenzéki párt az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében a kormányfő berlini kijelentésére reagált. Magyar Németországban többek közt arról beszélt, hogy Orbán Viktor „bábja” Sulyok Tamás. A Fidesz szerint a nemzetközi politikában példátlan és felháborító Magyar Péter viselkedése, aki hivatalos külföldi látogatását arra használta fel, hogy saját országának államfőjét „gyalázza”, és „akinek a magyar köztársasági elnök elleni berlini kirohanása szégyent hozott Magyarországra”. A Fidesz felszólítja Magyar Pétert, hogy uralkodjon magán. – Hagyja abba, és Párizsban ne folytassa diplomáciai ámokfutását. Fejezze be a köztársasági elnök alkotmányellenes támadását! – írták.

A kormányfő röviden reagált az ellenzéki párt közleményére. – Valamire felszólított a Fidesz, de sajnos nem tudom elolvasni, mert itt Németországban nincs internet (Schmidt Mária megmondta). Küldjétek faxon, vagy DVD-n! – írta.