„Mindenkit joggal háborít fel a Till Tamás meggyilkolásának ügyében fennálló jogi helyzet, mely alapján az elkövető elévülés miatt azért úszhatja meg az emberölés bűncselekményének következményeit, mert tettének idején kiskorú volt. A szokatlan és elfogadhatatlan helyzet azonnali választ kíván, ugyanis szembemegy minden jóérzésű ember erkölcsi elvárásával. A Fidesz-frakció haladéktalanul törvénymódosítást kezdeményez, hogy ne évüljenek el soha, semmilyen körülmények között az ilyen bűntettek” – áll a Fidesz-frakció Facebook-oldalán.
A Magyar Hang is beszámolt róla, hogy a rendőrségnek 24 év után sikerült megtalálni azt, aki még 2000-ben meggyilkolta a 11 éves kisfiút. F. Jánosról van szó, aki a bűncselekmény elkövetésekor 16 éves volt, az elmúlt bő két évtizedben hallgatott tettéről, néhány hónapja azonban egy börtönben lévő ismerősén segíteni akart, és szóba hozta az ügyet. Mostanra kiderült, hogy ő maga gyilkolta meg a gyermeket: kézzel bántalmazta, majd egy ácskapoccsal végzett vele. Mivel a történtek idején 18 év alatti volt, a 2000-ben megvalósult bűncselekmény büntethetősége 2015-ben elévült, így csak tanúként hallgatták ki, majd szabadon távozhatott.
Korábban Magyar Péter, a Tisza párt elnöke azt követelte, hogy a kormány azonnal nyújtson be jogszabály-módosítást, hogy ilyen soha többé ne fordulhasson elő, egy gyilkosság fiatalkorúak esetén se évülhessen el.
– Egy normálisan működő országban egy gyilkosság nem maradhat büntetlenül – fűzte hozzá a Tisza Párt elnöke.
Csatlakozott hozzá Jakab Péter képviselő is, a Jobbik egykori elnöke is, aki szerint érthetetlen és felfoghatatlan, hogy egy gyerekgyilkosság büntethetősége hogyan évülhet el. Egyúttal feltette az írásbeli kérdést Orbán Viktornak címezve: tervez-e a kormány jogszabálymódosítást annak érdekében, hogy egy ilyen szörnyű gyilkosság büntethetősége ne évülhessen el, s a tettes minden körülmények között megkaphassa méltó büntetését.
A Demokratikus Koalíció elnöke, Gyurcsány Ferenc ugyanennek az esetnek a kapcsán arról írt, hogy a politikai közösség tagjainak meg kell vitatniuk azt, hogy érdemes-e átalakítani azokat a jogszabályokat, amelyek ennek a bűntettnek az elévülését lehetővé tették. Mint kifejtette, „a modern igazságszolgáltatás éppen azért nem nagyon kedveli a vérbosszút, mert a közvetlen érintetteknek az igazságszolgáltatásban való ilyen típusú szerepe időnként több bűnt, mocskot hoz fel a felszínre”. Szerinte érdemes megvitatni ezt a dolgot, nem egyszerűen a bulvárlapok első oldalára illő kérdés ez. – Az élet és a halál, a jó és rossz dolgában szerintem valamennyi korosztály nyugodtan újra beszélgethet – közölte, hozzátéve, hogy abszolút érti a mai szabályozás mögötti megfontolásokat, ezzel együtt sem hagyná szó nélkül mindazt, ami itt történt.