A héten kellett volna döntenie a Fidesz-elnökségnek, majd a választmánynak is a kormánypárt EP-listájának végleges jelöltjeiről. A kormánypártok nyírbogáti országgyűlési képviselőjét azért kerestük fel, mert Facebook-fotókon láttuk, hogy ott volt a Fidesz csütörtöki választmányi ülésén, ezt Simon lapunknak el is ismerte. Gulyás Gergely a legutóbbi kormányinfón is úgy tájékoztatott, hogy ezen a fórumon fogják a párt küldöttei megszavazni, egyetértenek-e a Fidesz-elnökségének javaslatával arról, hogy ki legyen majd az európai parlamenti képviselőjük. A kormánypárti sajtótermékek több hónappal ezelőtt megírták, hogy ez a személy várhatóan a Pegasus- és a Völner-Schadl- botrányban is érintett Varga Judit, egykori igazságügyi miniszter lehet.
Vargának kulcsszerepe van viszont Novák Katalin „kegyelmi botrányában” is, hiszen aláírásával hozzájárult a bicskei gyerekmolesztáló igazgató bűnsegédjének elengedéséhez, így a köztársasági elnök körül gyűrűző botránynak ő is részese, ám eddig nem szólalt meg az ügyben. Ezért lett volna fontos, hogy a Fidesz egy választmányi tagjától megtudjuk: valóban Varga Juditot javasolta listavezetőnek az elnökség, és ha igen, akkor a választmány hogyan döntött a korábbi miniszter jelölése ügyében.
Idáig viszont már nem jutottunk el a beszélgetésben a nyírségi képviselővel, ugyanis lapunk kérdésére, miszerint egyáltalán szavaztak-e a Fidesz EP-listavezetőjének személyéről, azt mondta: forduljunk a párt választmányának elnökségéhez. Ekkor megismételtük a kérdésünket, mire Simon annyit közölt: ennyit tudok mondani. A Fidesz sajtóosztályának elküldtük kérdéseinket, amint választ kapunk, frissítjük a cikket.
Eközben Varga Judit Facebook-oldalának tanúsága szerint a politikus egy panelbeszélgetésen vett részt az Alapjogokért Központ Lengyel-Magyar Fórumán. A kegyelmi botránytól nem különösebben zavartatva a szokásos kormányzati paneleket ismételgette: „olyan világot élünk, ahol egy konzervatív kormánynak folyamatos zsarolással és nemtelen vádakkal kell szembenéznie, míg egy liberális vezetés azonnali mentesítést kap az állandó nyomásgyakorlás és az ideológia vezérélt boszorkányüldözés alól. Ez a fajta kettős mérce napjainkban teljesen nyíltan zajlik Európában.” „Az aljas brüsszeli szándékok” elleni harcról a lengyel kormányváltás kapcsán írt, ugyanakkor egy szót sem ejtett a közvéleményt napok óta izgalomban tartó kegyelmi botrányról, illetve arról, hogy ebben neki mi volt szerepe.