A gyermekvédelemben már nem szakember-, hanem létszámhiány van
A Nyírmihálydiban történt gyilkosság utcájának vége (Fotó: Magyar Hang/Tompos Ádám)

Tóth Ákosnak, a gyerekvédelemmel is foglalkozó Age Of Hope civil szervezet szakmai vezetőjének már a szóhasználata jelzi a szintlépést. Felemelt mutatóujjal feleli kérdésemre, hogy „ma már nem szakember-, hanem létszámhiány van”. – Nem mindegy. Most például egy menő pékségben ülünk: biztos vagyok benne, ha ide munkaerőt keresnek, az üzletvezető tud válogatni a jelentkezők közül. A gyermekotthonokban jelen pillanatban nincs ilyen lehetőségük az igazgatóknak, ide simán beeshet valaki árufeltöltői pozícióból is. Ott tartunk, hogy egy-egy felmondó távozásával 60–70 gyerek kerül ki a látókörünkből. Megesett velünk már az is, hogy azért nem tudott velünk jönni táboroztatni a tengerpartra egy szakdolgozó, mert ha ő eljött volna, nem tudott volna nyitva maradni az otthon. Pont az elhivatott és képzett szakembereket kergették el a teljes hozzá nem értésről tanúskodó átvilágítással, amelynek során olyanokat vizsgáltak például, hogy egy szociális dolgozó hány malacot tart. Konkrétan benéztek az udvarán álló ólba, és leszámolták a jószágokat. Ez a Dunántúlon történt. Észak-Magyarországról pedig olyan visszajelzéseket kapok, hogy sokszor olyan esetekben sem történik harminc napig semmi, amely bejelentésére nem is olyan régen még azonnal járőrrel indult meg a családsegítő – meséli Tóth Ákos, majd hozzáteszi, hogy lát infrastrukturális problémákat is, ahogyan egyébként az Állami Számvevőszék (ÁSZ) is.

A gyermekvédelemről készült összeállításunkat és annak rendszerhibáit is bemutatjuk egy Nyírmihálydiban történt tragédia kapcsán. A cikket elolvashatja ITT >>>

Angyalarc a körözési fotón: egy gyilkosság és a gyermekvédelem

Angyalarc a körözési fotón: egy gyilkosság és a gyermekvédelem

Rendszerhibákat mutatunk be egy Nyírmihálydiban történt tragédia kapcsán. Ott tartanak, hogy egy-egy munkatárs távozásával 60–70 gyerek kerül ki a látókörből.