A Magyar Hang kapta idén a Népszabadság-díjat

A Magyar Hang kapta idén a Népszabadság-díjat

György Zsombor, a Magyar Hang főszerkesztője átveszi a Népszabadság-díjat 2018. október 8-án (Fotó: Magyar Hang)

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Ma van a második évfordulója a Népszabadság bezárásának. Az utolsó szerkesztőség tagjai minden évben ezen a napon tüntetést szerveznek, „amíg csak megint nem lesz teljesen szabad az információ áramlása és a vélemény kifejtése Magyarországon”.

A rendezvényen átadták azt a díjat, amelyet a a lap munkatársait összegyűjtő Népszabadság Egyesület alapított, és minden évben a szólás- és sajtószabadságért legtöbbet tett személy vagy szervezet kapja meg a volt szerkesztőség tagjainak szavazása alapján.

Mérce

A lap volt munkatársai emlékeznek a lapra, a Népszabadság bezárásának második évfordulóján. Élőben a Mércén!

Idén ezt a Magyar Hangnak ítélték oda, György Zsombor főszerkesztő a tavalyi díjazott Szabad Pécs főszerkesztőjétől, Babos Attilától vette át az elismerést.

Az idei demonstráció mottója Orbán Viktor strasbourgi beszédének egy azóta legendássá vált mondata volt: „Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk”.

– Az a puszta tény, hogy még létezünk, jelenti-e azt is, hogy a szavunk eljut azokhoz, akiknél a döntés van, a választópolgárokhoz – ezt a kérdést tette fel beszédében N. Kósa Judit, a Népszabadság volt, a Népszava jelenlegi szerkesztője. Beszédét végül azzal zárta, hogy hiszi, hogy a hatalom nem győzi le a népet.

György Zsombor kiemelte, hogy pontosan két év telt el a Népszabadság, és majdnem fél év a Magyar Nemzet bezárása óta, de azóta sem sikerült felfogni, hogy ez megtörténhetett. Hajt minket az, hogy van tennivaló – tette hozzá.

A Népszabadság munkatársai ezúttal is részt vesznek a Fedél Nélkül kiadásában (már harmadszor), cikkeket írnak a lapba, és a megnövekedett terjedelem nyomdaköltségét összeadják.

„Ha Rákay Philip nem sértődik meg, én régebb óta tervezem a Petőfi-filmem”

„Ha Rákay Philip nem sértődik meg, én régebb óta tervezem a Petőfi-filmem”

Ha Petőfi egyszer csak felbukkanna 2024-ben, Orbán Viktornak nem is kellene olyan nagyon erőlködnie, hogy meggyőzze őt a NER igazáról – mondta a költő visszatéréséből féktelen szatírát gyártó animátor, aki szerint az alkotását talán még Bayer Zsolt is nevetgélve nézné. A YouTube-on két hete bemutatott videó nagyot megy, eddig több mint 110 ezren látták, és hamarosan jön a folytatás. Mitől különleges hely a Szondi utca, hogyan fordul „a teremtője” ellen Petőfi, mi a baj Gyurcsánnyal, miért gesztikulál olyan hevesen Tölgyessy Péter és hogyan lett ekkora a siker a videó? Erről kérdeztük az animáció alkotóját, aki örül a pozitív visszajelzéseknek, bár felkészült az ellenkezőjére is, őrzi anonimitását, a közönségtől pedig csak madártejet vár támogatásként.