
A régi struktúra nem tud mit kezdeni a súlyos sérültek, vérzők, sztrókban szenvedők, általában a kritikus állapotú betegek ellátásával, hisz nemcsak a szemlélet, hanem az ellátói terek is átalakultak, az ilyen betegeket már nem tudja átvenni a neurológia, belgyógyászat, trauma direktben, hisz ők majd állapotstabilizálás után kerülnek képbe. Igaz, ugyanakkor, hogy a sürgősségre érkező betegek úgy 60 százaléka a szó szoros értelmében nem igényel sürgősségi ellátást, ennek az okait ismerjük, tenni nem tudunk ellene, ez van – írja Facebook-bejegyzésében Kanizsai Péter, a Pécsi Tudományegyetem sürgősségi betegellátó osztályának vezetője, aki a közösségi médiában kért segítséget, mert – mint írja – „a terhelés, az anomáliák kifárasztottak bennünket, sürgészeket, így sokan a kisebb ellenállás irányába vették, veszik az útjukat”.
Szavai szerint a sürgősségi klinikának szakorvosra van szüksége, mert bár sokan sokat tesznek azért, hogy az ellátás zavartalan legyen, vannak, akik kevésbé lelkesek. – Van egy szint, ami alá nem tudunk menni, nem tudjuk és akarjuk azt, hogy megreccsenjünk – fogalmazott. Kitért arra is, hogy amit biztosítani tudnak, az egy jó csapat, tisztességes fizetés, szakmai fejlődés és nem utolsó sorban „a néhányak által kicsit lesajnált, de számunkra fontos” egyetemi környezet.
A klinika felszereltsége – írja – egyébként országosan kiemelkedő, csupán működtetniük kell, ráadásul még a Klinikai Központ vezetése is támogatja őket, pedig „sok helyen ez nincs így”.