Az ügyészség javasolja, hogy Kiss László letartóztatását újabb három hónappal hosszabbítsák meg
Kiss László (Fotó: Kiss László / Facebook)

– Döntött a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF): azt javasolják, hogy Kiss László továbbra is maradjon letartóztatásban – közölték a Magyar Hang megkeresésére kedden. Az óbudai polgármester tavaly augusztus óta van letartóztatásban korrupciós vádakkal, amelyet legutóbb február 16-ig rendeltek el.

A KNYF kérdésünkre azt írta: „a korrupciós bűncselekmények miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen indult büntetőügyben az ügyészség indítványozta – a bűnismétlés és a bizonyítás megnehezítésének veszélyére tekintettel – a polgármester letartóztatásának további három hónappal, 2025. május 16-ig történő meghosszabbítását”. A KNYF korábban, még hétfőn arról tájékoztatta lapunkat, hogy az ügyben 18 személy gyanúsítotti kihallgatása történt meg.

Az ügyészség indítványáról a bíróságnak kell döntenie, amely Kiss Lászlót ezúttal személyesen is meg fogja hallgatni, miután már fél éve van letartóztatásban. A politikust hivatali vesztegetés elfogadásával vádolják, hogy összesen 18 millió forintnyi kenőpénzt vett át. Ő maga viszont több alkalommal is hangoztatta, ártatlannak tartja magát, politikai fogolynak, ezt még a börtönből is megüzente az óbudai képviselő-testületnek. 

Egyébként nem ő az egyetlen, akit letartóztattak: Czeglédy Gergő korábbi MSZP-s alpolgármestert is letartóztatták ugyancsak korrupciós vádakkal, aki később képviselői mandátumáról le is mondott. Az emiatt januárban tartott időközi választást a fideszes jelölt nyerte, Malinás Sándor. 

Legutóbb Sára Botond főispán intézett törvényességi felhívást az óbudai képviselő-testület felé, hogy döntsenek arról, hogy a börtönben lévő Kiss fizesse vissza az illetményét. Végül a testület semmilyen állásfoglalást nem fogadott el az ügyben, erről itt írtunk. Az állásfoglalás elmaradása miatt Sára Botond a bírósághoz fog fordulni, hogy akkor az kötelezze a testületet erre. Az önkormányzat az ügyben előzetesen viszont azt közölte, a kerületvezető jogszerűen kapja a fizetését, ugyanis letartóztatása ellenére is munkát végez: előterjesztéseket ír, összehívja a testületi ülést, polgármesteri utasítást ad ki jogszerűen, hivatalos úton, az önkormányzat döntéseiért pedig jelenleg is felelősséggel tartozik.