Megkezdte munkáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) a gólyatáborok szabályozását felülvizsgáló munkacsoport, a jövő évtől központi szervezésű lesz a gólyatábor.
Az egyetem közleménye szerint a munkacsoport első ülését csütörtökön tartották. Ezen részt vett Bihari Péter oktatási rektorhelyettes, hallgatók, valamint a gólyatáborok szervezésben részt vevő valamennyi érintett terület munkatársa. A tájékoztatás azt tartalmazza, hogy minden beérkező bejelentést kivizsgálnak, ennek érdekében belső kommunikációs csatornát nyitnak, amelyről a BME hallgatói tájékoztatást kapnak. Emellett új, egységes szabályozást készítenek, hogy megelőzzék a visszaéléseket. „Az új szabályozás középpontjában a biztonság, a közösségépítés és az elfogadás lesz” – írja közleményében az egyetem.
Emlékeztetőül: a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának bodajki gólyatáborában részt vevő diákok motozásról és stopperrel mért mosdószünetekről számoltak be, ahogy azt az Eduline cikke is tartalmazza. A megjelent beszámolók szerint a Villamosmérnöki és Informatikai Kar nyitó táborában a diákoknak egy órán keresztül, a tűző napon kellett gyalogolniuk a táborba, a gurulós bőröndöket tilos volt húzniuk, csak a kezükben cipelhették,magázódniuk kellett, első este csak későn kaptak enni,kötelező testi motozáson kellett átesniük, amit a biztonsági szolgálat végzett, és az első este az összes táskát kipakoltatták a gólyákkal, ekkor még a gyógyszereiket is elvették.
A BME ígérete szerint a jövőben a tábor programjait úgy alakítják ki, hogy mindenki egyenlő eséllyel vehessen részt azokban, figyelembe véve az egyéni különbségeket, legyenek azok kulturális, szociális vagy egészségügyi természetűek.
Pénteken kiderült az is, hogy Hivatalból indít vizsgálatot az oktatási jogok biztosa a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) bodajki gólyatáborában történtek miatt.