Börtönbüntetést kért az ügyészség több szocialista politikusra
Horváth Csaba még a Fővárosi Közgyűlés ülésén 2024.április 24-én (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

Megkezdődött kedden reggel a Fővárosi Törvényszéken a zuglói és újbudai parkolási rendszert érintő korrupciós ügyek tárgyalása, ahol a vádlottak padján ül Horváth Csaba, Tóth Csaba, Molnár Zsolt és Baja Ferenc, egykori és jelenlegi MSZP-s politikusok, Jelen Tamás, a zuglói Fidesz korábbi elnöke és Büki László egykori újbudai hivatalnok.

Az ügy a zuglói és újbudai fizetős parkolási rendszert és a BKV informatikai rendszerét érinti. Az ügyészség szerint Horváth Csaba, Tóth Csaba, Jelen Tamás és Büki László pénzért cserébe intézték el, hogy egy adott cég nyerje el és üzemeltesse gördülékenyen a parkolást a két adott kerületben. Baja Ferenc és Molnár Zsolt pedig a vádhatóság szerint azért kaptak milliókat, hogy ne akadályozzák az érintett cégvezető érdekeltségének, hogy a BKV informatikai rendszerét üzemeltesse.

A Blikk beszámolója szerint az ügyészség Horváth Csabára, Tóth Csabára és Büki Lászlóra 6 év börtönbüntetést és 50 millió forint megfizetését, Jelen Tamásra 4 év börtönbüntetést és 30 millió forint megfizetését, Baja Ferencre 4 évet és 15 millió forint büntetés megfizetését, Molnár Zsolt képviselőre pedig 2 év börtönt és 25 millió forint bírságot kért.