
Ha valaki helyben pártpolitikát visz városirányítás helyett, azt a választók megbüntetik – mondta a Népszavának Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere, aki szerint a Fidesznek nem Magyar Péter, hanem „egy társadalmi közhangulat” az ellenfele. Cser-Palkovics szerint most az érzelmek fokozása helyett több pozitív üzenetre lenne szükség. „Van, amikor harcolni kell a politikában, és van, amikor megállapodni, adott esetben gesztust tenni és ezzel eredményt felmutatni. Most inkább erre lenne szükség” – mondta a fideszes polgármester.
Cser-Palkovics elmondta azt is, régóta vitatja a szolidaritási hozzájárulás mértékét és elosztását, ugyanakkor nem gondolja, hogy azt egy fegyvernek szánja a kormány az ellenzéki városokkal szemben. Szerinte eleget kell tenni a törvényi kötelezettségnek, de szolidáris Karácsony Gergellyel és az összes település vezetőjével.
„De azt is látni kell, ha jut telekvásárlásra, akkor jutnia kell a kötelező feladatok ellátására is. Semmilyen, akár jó cél sem veszélyeztetheti ugyanis a kötelező feladatok ellátását, a közszolgáltatások biztonságát” – mondta Cser-Palkovics, hozzátéve, a székesfehérvári önkormányzat is csak akkor veheti át a Videotont, ha azzal nem veszélyeztetik a város működését.
E kijelentésének az előzménye az, hogy a csapat tulajdonosa, Garancsi István néhány napja bejelentette, 1 forintért adná el a Videotont. Cser-Palkovics ezzel kapcsolatban elmondta, az önkormányzat legfeljebb átmeneti segítséget tud nyújtani a focicsapatnak, maximum egy idényre tudja átvenni azt, amíg megtalálják az új tulajdonost.
„Két serpenyője van a mérlegnek, de ha az a kérdés, hogy politikailag árt-e a Fidesznek a NER-vállalkozói körnek nevezett csoport, akkor azt mondom, hogy igen, árt. De azt is látni kell, hogy amit például Garancsi István egyik cége Székesfehérváron épített, azt nyílt európai uniós közbeszerzésen nyerte el, ott volt a lehetőség ausztriai vagy francia cégek előtt is, akik nem indultak ezen” – mondta.
A fehérvári polgármester úgy vélte az ellehetetlenítési törvény kapcsán: „Ellenzéki médiára minden időben szükség van. Lehetne belföldi megoldást is találni: például arányosabbá lehetne tenni az állami hirdetési rendszert és onnantól kezdve nincs szükség rá, fel sem kell, hogy merüljön bármilyen külföldi finanszírozási kérdés”. Hozzátette: nem tartja helyesnek „bármilyen politikai irányultságú média ellehetetlenítését, de azt sem, ha egy külföldi állam, vagy érdekkör bármilyen módon befolyásolja egy másik ország belpolitikáját, közvéleményét”. Az ugyanakkor vitakérdés lehet, hogy „ennek megítélésére a Szuverenitásvédelmi Hivatal-e a legmegfelelőbb szerv.”