83 éves korában, családja körében elhunyt Kupa Mihály, közgazdász, politikus, volt pénzügyminiszter, a rendszerváltás egyik jellegzetes és színes közéleti egyénisége.
Kupa Mihály 1941-ben született, 1958-ban pedig összeesküvés vádjával 10 hónapi börtönbüntetésre ítélték. A Chinoin segédmunkása lett, majd szakmunkása, 1965-ben pedig a Mikrobiológiai Laboratórium kísérleti üzemének vezetője lett. 1964-ben vették föl a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre, diplomájának megszerzése után pedig a Fővárosi Statisztikai Hivatal főelőadója, majd csoportvezetője lett. 1975-ben rövid ideig a Felsőoktatási Kutatóközpont tudományos munkatársa volt, s ugyanebben az évben doktorált. Ezek után a Pénzügykutató Intézet tudományos főmunkatársaként dolgozott. Kis idő múltán a Pénzügyminisztérium pénzügypolitikai főosztályvezetője lett, majd 1987-től a lakossági adók főosztályát vezette. Ezután került az Adóreform Titkársághoz, melynek vezetőjévé nevezték ki, majd 1989-ben a Költségvetési Reformbizottság titkárságát vezette.
1990-ben, Rabár Ferenc akkori pénzügyminiszter lemondása után Antall József nevezte ki a miniszter utódjának.Miután Németh Miklós 1991-ben lemondott Szerencsen szerzett egyéni mandátumáról, az emiatt kiírt időközi választást Kupa nyerte független jelöltként. Megválasztása után az MDF-frakcióhoz csatlakozott.
Pénzügyminisztersége alatt a kormány gazdasági kabinetjének volt a vezetője, ill. 1992 és 1993 közt az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank kormányzótanácsának alelnökeként is dolgozott, valamint a Világbank és a Nemzetközi Valutaalap Közgyűlésének elnöke is volt. 1993-ban távozott a Pénzügyminisztériumtól, kilépett az MDF-frakcióból is, független képviselőként dolgozott. 1994-ben nem választották képviselővé, 1998-ban azonban ismét az lett – az akkori Parlamentben egyedüliként függetlenként. 2001-ben aztán megalapította a Harmadik Oldal Magyarországért Mozgalmat, melynek tiszteletbeli elnökévé választották. A mozgalom és több más párt együttműködéséből alakult Centrum Párt alapító elnöke lett. 2002-ben azonban nem érték el az 5 százalékos küszöböt, mandátumot nem szerzett. Egyéni választókerületében a második forduló előtt visszalépett. 2007-ben távozott végleg az elnöki székből, s bár több vállalat igazgatóságának és felügyelő-bizottságának tagja volt, a közélettől lényegében visszavonult.