A Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség elutasította Dobrev Klára hivatali visszaélés, csalás és más bűncselekmények miatt tett feljelentését – tudatta a Magyar Hanghoz is eljuttatott közleményében az ügyészség. A DK-MSZP-Párbeszéd listavezetőjének feljelentése szerint Sulyok Tamás köztársasági elnök 2014. és 2019. között alkotmánybíróként jogosulatlanul vette fel a fizetését, mert nem jelentette be az ügyvédi tevékenységével kapcsolatos összeférhetetlenséget. Ezzel szerinte csalást és hivatali visszaélést követett el.
Dobrev Klára két hete állt a nyilvánosság elé a köztársasági elnököt érintő állításaival. Akkor azt mondta: dokumentumok bizonyítják, hogy Sulyok Tamás korábban, még ügyvédként magyar földeket játszott külföldi kézre, és a „zsebszerződések” szerkesztésével bűncselekményt hajtott végre. Azt is állította Dobrev Klára, hogy Sulyok Tamás 2019-ig ügyvédként ténykedett és kézbesítési megbízottja volt egy osztrák cégnek, akkor, amikor már hivatalban lévő alkotmánybíró volt.
Az ügyészség mostani válaszában úgy fogalmazott: „A nyomozó ügyészség rendelkezésére álló adatok szerint – Dobrev Klára feljelentésével szemben – Sulyok Tamás már alkotmánybírói jelölését követően, de még a megválasztását megelőzően kérte ügyvédi tevékenységének szüneteltetését. A Szegedi Ügyvédi Kamara a 2014. szeptember 24. napján hozott határozatával tudomásul vette, hogy Sulyok Tamás 2014. szeptember 24. napjától határozatlan ideig szünetelteti ügyvédi tevékenységét kamarai tagságának fenntartása mellett, a szünetelés idejére helyettes ügyvédről gondoskodott” – áll a közleményben. Azt is írták, hogy Sulyok Tamás a kamara felhívására 2019-ben újra úgy nyilatkozott, hogy továbbra is szünetelteti ügyvédi tevékenységét alkotmánybírói hivatása miatt. Jelezték: a Magyar Ügyvédi Kamara által vezetett országos ügyvédi nyilvántartás 2018. január 1. napjától működik, ezért az az említett 2014. évi határozatot nem tartalmazza, így a szünetelés dátumaként a 2019. évi nyilatkozat keltét vezették föl. A vádhatóság kiemelte: az ügyvédi tevékenység szüneteltetésének kezdetétől fogva a Sulyok Tamás által még ügyvédként vállalt kötelezettségeket és jogokat az őt helyettesítő ügyvéd gyakorolta. „A feljelentésben megjelölt cégek vonatkozásában a kézbesítési megbízotti tevékenységet Sulyok Tamás még ügyvédként, alkotmánybírói jelölését megelőzően vállalta el, az ügyvédi tevékenység szünetelését követően ezen szerződések alapján a helyettese volt jogosult eljárni”.
– A rendelkezésre álló adatok szerint Sulyok Tamás az alkotmánybíróvá történt megválasztását követően ügyvédi, és így kézbesítési megbízotti tevékenységből származó díjazást nem kapott, vagyis a vádhatóság közlése szerint alkotmánybírói szolgálatának ideje alatt jogszerűen vette föl alkotmánybírósági juttatásait, és ezzel sem csalást, sem hivatali visszaélést nem követett el. Ami a földügyeket illeti: a „Dobrev Klára beadványában sérelmezett, mezőgazdasági földterületeket érintő szerződéskötésekkel összefüggésben esetlegesen felmerülő cselekmények elévülés miatt nyomozás keretében nem vizsgálhatók”. Hozzátették: a feljelentés elutasítása mellett Magyarország Ügyészségének közérdekvédelmi szakága vizsgálja, hogy szükséges-e, illetve lehetséges-e magánjogi intézkedést tenni e tárgyban.