Csaknem 4 millió forint annak a rendőrségi helikopternek az üzemóraköltsége, amely Szijjártó Pétert vitte idén januárban Záhonyba, majd onnan vissza Dunakeszire – írta a Hvg.hu. A külügyminiszter a repüléssel irányonként nagyjából két órát spórolt, az út piaci értéke pedig – ha egyéb lehetséges költségeket nem veszünk figyelembe – 8 millió forint lehetett. Szijjártó Péter idén januárban Kárpátaljára látogatott, hogy találkozzon az ukrán külügyminiszterrel, valamint Volodimir Zelenszkij elnök egyik tanácsadójával. A magyar külügyminiszter Záhonyig a rendőrség helikopterével utazott, majd ott autóba ült, és így jutott el a célállomásra, Ungvárra. Szijjártó Pétert a dunakeszi otthonától nem messze található repülőtéren vette fel a helikopter, a kárpátaljai tárgyalása után pedig oda is vitte vissza Záhonyból. Később az ATV-vel azt közölte, hogy visszafelé nem azért repült Dunakeszire a gép, mert történetesen arrafelé lakik, hanem azért, mert este ott fogadta a bahreini külügyminisztert és a delegációját, ezért sietnie kellett. Megjegyezte: „Így is elkéstem egy kicsit”.
Dunakeszi és Záhony között légvonalban 244 kilométer a távolság, a Szijjártó Pétert szállító MD902-es helikopter pedig óránként éppen ekkora távolságot képes megtenni, tehát az út irányonként nagyjából egy óráig tarthatott. Ugyanez autóval körülbelül 3 órát vesz igénybe, rendőri felvezetéssel pedig még kevesebbet.
Azt ugyan nem árulták el, hogy mennyibe került a helikopteres utazás, de a lap a Készenléti Rendőrségtől származó információk alapján arról írt, hogy az MD902-es gép üzemóra költsége bruttó 3,98 millió forint. Autóval a költségek megálltak volna néhány tízezer forintnál, még akkor is, ha több járművet számolunk a konvoj, illetve a rendőri felvezetés miatt. Ráadásul az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) honlapján megtalálható utasítás szerint a helikopteres utazás esetében egyéb költségek is felmerülhetnek: ha például valaki hosszabban veszi igénybe a gépeket, mint 8 óra, akkor gondoskodnia kell a személyzet elhelyezéséről, szállításáról, valamint étkezéséről is. A Készenléti Rendőrség ugyanakkor nem árulta el, hogy hivatalosan mennyi ideig vették igénybe a gépeket, így nem tudni azt sem: a helikopter végig Záhonyban várta Szijjártó Pétert, amíg a miniszter Ukrajnában volt, vagy addig valami másra is használták. Korábban a HVG és a Magyar Hang is írt arról, hogy Szijjártó Péter összesen kilenc alkalommal utazott a rendőrség flottájába tartozó helikopterrel 2020 óta, de az azt megelőző években is repült legalább egy tucatszor így.