Felhőátvonulásokkal indul a hétvége
Zivatarlánc felhőzete Nagykanizsa felett 2020. március 3-án, képünk illusztráció. (Fotó: MTI/Varga György)

A nap első felében keleten még erősen felhős vagy borult lesz az ég, és több helyen valószínű eső, majd ott is szakadozik a felhőzet, és megszűnik a tartós csapadék – erre kell számítanunk szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint. Az ország más részein felhőátvonulások várhatók, néhol záporesővel. Megélénkül, helyenként meg is erősödik az északnyugati szél, de a Dunántúl északi felén viharos lökések is előfordulhatnak. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és 6 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 8 és 12 fok között valószínű.

Ami az orvosmeteorológiát illeti, az Időkép előrejelzése szerint szombaton hidegfronti hatással számolhatnak az arra érzékenyek. Fejfájás, görcsös panaszok jelentkezhetnek, a sokfelé szeles idő pedig tovább fokozhatja a tüneteket. Szédülés, vérnyomás-ingadozás léphet fel. A hajnali, reggeli nyirkos, hideg időben felerősödhetnek a kopásos és ízületi fájdalmak.

Közlekedés szempontjából: keleten várható további eső, ahol főként a reggeli, délelőtti órákban vizes, csúszós utakra kell készülni, helyenként kiadósabb mennyiség eshet. Napközben helyenként fordulhat elő kisebb zápor. Hajnalban, reggel többfelé pára, köd csökkentheti jelentősen a látástávolságot. A Dunántúlon erős, néhol viharos északnyugati szél ronthat a járművek menetstabilitásán.