
Budai Gyula, a Fidesz országgyűlési képviselője hivatali visszaélés és katonai bűncselekmény gyanújával feljelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség volt parancsnoka ellen – jelentette be a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
A lépés hátterében a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) friss jelentése áll, amely súlyos visszásságokat tárt fel a dunakeszi szolgálati luxusvilla kialakításával kapcsolatban. Budai szerint a beruházás során indokolatlanul magas összegeket használtak fel, és Ruszin-Szendi olyan utasításokat adott, amelyek túllépték jogosultságait, és szerinte jogilag is vizsgálni kell, hogy milyen alapon került be a feleség neve a beruházói igénylistára.
A feljelentés másik súlypontja Ruszin-Szendi Honvédkórházban elvégzett zsírleszívása, amelyet Budai szerint szintén közpénzből finanszíroztak. Budai azt is hangsúlyozta: a nyomozásnak ki kell derítenie, Ruszin-Szendin kívül kik lehetnek még felelősek az ügyben.








