
Ha az amerikai nem tudnak tűzszünetet elérni, mi sem fogunk tudni. Ennek ellenére fontos, hogy az amerikai vezetés békepárti álláspontot képvisel – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányinfón arra a kérdésre válaszolva, hogy miután Donald Trump rakétákat ígért Ukrajnának, Magyarország tehet-e a békéért.
Hozzátette: az viszont más kérdés, hogy milyen nyilatkozatok hangzanak el, és milyen lépések következnek. „A legfontosabb, hogy béke legyen” – fogalmazott. Majd arról beszélt, hogy ahhoz hogy tűzszünet legyen, a harcoló felekre van szükség, úgy tűnik, ennek az ideje még nem jött el.








