
Kisebb változtatásokkal helyben hagyta a Fővárosi Ítélőtábla Gyárfás Tamás és Portik Tamás tavalyi, első fokú ítéletét a Fenyő-gyilkosság ügyében. Eszerint Gyárfás mint felbujtó hét év börtönt, Portik pedig életfogytig tartó fegyházat kapott jogerősen Fenyő János egykori médiavállalkozó meggyilkolása miatt. Ezzel a jogerős ítélettel lezárult a kilencvenes évek és a magyar gazdasági-politikai elit leglátványosabb leszámolási ügye.
Gyárfást első fokon a Fővárosi Törvényszék tavaly februárban ítélte hét év fegyházra, Portik Tamást pedig életfogytig tartó börtönbüntetésre. Az akkori nem jogerős ítélet szerint Gyárfás bűnsegédként Portik Tamást bízta meg Fenyő megölésével, amit aztán a szlovákiai Jozef Rohác hajtott végre. Az érintettek végig tagadták a vádakat. Míg Gyárfásék felmentésért, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett. Fenyő Jánost 1998 elején saját autójában lőtték le Budapest II. kerületében, a Margit körút és a Margit utca sarkán. A nyomozás évekig nem vezetett eredményre, ezért 2002-ben lezárták, majd három évvel később nyitották újra, miután nyilvánosságra került Fenyő pszichológusának az egy évvel korábban filmre vett vallomása. Az időközben elhunyt Perczel Tamás azt mondta, hogy Gyárfás az ellensége volt a páciensének, akivel „halálos, vérre menő küzdelmet” folytattak a Nap-kelte című televíziós műsor jogain. Rohácot 2011-ben gyanúsították meg a gyilkossággal, miután egy helyszínen talált sapkán megtalálták a DNS-ét. A szlovák férfi 2017-ben életfogytiglani büntetést kapott a Fenyő-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás miatt.
Gyárfás megvádolásához végül az a több órányi hangfelvétel vezetett, amit Portik titokban rögzített a beszélgetéseikről 2000 és 2004 között. A Farkasréti temetőben megtalált felvételeken Portik arra próbálta rávenni Gyárfást, hogy mondja ki, ő kérte fel Fenyő János megöletésére. A Fővárosi Törvényszék 2024 februárjában Gyárfást bűnösnek mondta ki bűnsegédként, míg a többszörösen büntetett Portikot felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettében. A bíróság akkor, nem jogerősen a most 76 éves médiavállalkozót 7 év fegyházra, társát pedig életfogytig tartó fegyházra ítélte azzal, hogy 20 év elteltével bocsátható feltételes szabadságra.
A másodfokú tárgyaláson Portik az utolsó szó jogán nem mondott semmit, de Gyárfás közel egy órán át ecsetelte az ártatlanságát. A volt úszóelnök a többi között azt mondta, hogy nincsenek gyilkos hajlamai és a reggeli TV–műsor 1996. októberi visszanyerése után indítéka sem lett volna megöletni Fenyőt. Kiemelte, hogy egyetlen alkalommal sem ismerte el a hangfelvételeken, hogy megbízta volna Portikot azzal, hogy szervezze meg Fenyő János meggyilkolását, és nem akarta likvidálni Fenyőt. Hozzátette, ha tudta volna, hogy Portik felveszi a beszélgetéseiket, akkor minden célzását a leghatározottabban visszautasította volna. A bíróság végül Gyárfást a korábbi fegyház helyett börtönbüntetésre ítélte, és a másodfok abban is megváltoztatta a korábbi ítéletet, hogy Gyárfás Tamást nem bűnsegédként, hanem felbujtóként ítélte el. A feltételes szabadlábra helyezést az első fokkal szemben nem engedélyezte a jogerős ítélet.