Hadházy Ákos: Maga a Kúria elnöke sietett Orbán Viktor segítségére
Hadházy Ákos az általa szervezett tüntetésen 2025. március 25-én (fotó: Magyar Hang/Végh László)

A Kúria elnökét bírálta Hadházy Ákos független parlamenti képviselő legújabb Facebook-posztjában kedden. 

– Maga a Kúria elnöke sietett Orbán Viktor segítségére, amikor jóváhagyta a pintérség nevetséges határozatát. Eszerint 12 órán át lehet tüntetni egy hídon, 24 órán át viszont már nem… – írta a döntésről. A politikus azt kérte követőitől, hogy kedden délután ötkor jöjjenek az Erzsébet hídra ismét sokan, „békésen, de nagyon határozottan. Ott majd megbeszéljük, hogy mit válaszoljunk erre!” A döntés indoklása egyébként szerinte „nevetséges és mondvacsinált, hiszen a rendőrség úgy számolja a »forgalmi zavar« mértékét, hogy egy egész napos hídzár százezer autót érintene, a 12 órás meg csak 30 ezret…Ez a logika természetesen csak akkor lenne igaz, ha egyetlen híd lenne a városban. Mivel azonban nem csak egy híd van és az autók kerülni is tudnak, a forgalmi zavar nem adódik össze (nem kumulálódik). Valójában mindig az adott pillanatban (napszakban) kellene csak a „közlekedési zavar” mértékét figyelembe venni”Megjegyezte: ezzel az érvükkel nem is foglalkozott a Kúria, igaz, ezen nem lepődtek meg. – Ha valaki még nem ismerné Varga Zs. Andrást: ő az a mameluk, aki úgy lett e legfelsőbb bíróság (Kúria) elnöke, hogy előtte soha nem volt bíró, így nem is hozott egyetlen ítéletet sem. Ellenben ő volt az ügyészségen Polt Péter helyettese. Nos, csak szólok: ő lesz az, aki majd a választási csalásokról is meghozza a verdiktet jövő tavasszal – jegyezte meg.