Hadházy szerint az arcfelismerő rendszer főpróbája lehet a Pride
Hadházy Ákos a hídon 2025. április 1-jén (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Sokan kérdezik, hogy mit fognak tenni a rendőrök? Az a legvalószínűbb, hogy a kamerázáson kívül semmit. Ez ugyanis egy főpróba lesz, mennyire működik az arcfelismerő rendszer. Ha működik, tömegesen érkeznek majd a büntetések. Ez azonban ne tántorítson el senkit! Sapka, kalap, napszemüveg – úgyis nagyon süt majd a Nap – írja Hadházy Ákos az oldalán.

A független képviselő reménykedik, hogy rengetegen lesznek, hiszen mindenki érzi, mindenki tudja, hogy nem „csak” sok százezer meleg és transznemű jogaiért, hanem az egész ország szabadságáért tüntetnek.

A Pride-ról egyelőre annyit lehet tudni, hogy a gyülekező a Városháza parknál lesz 14 órakor, majd 15 órakor indul a menet a Károly körúton az Astoria felé, onnan a Múzeum körútig. A menet elhalad a Nemzeti Múzeum előtt is, mígnem a Kálvin térre nem ér. A következő állomás a Vámház körút, illetve a Fővám tér, majd a Műegyetemnél érne véget a felvonulás.

Mint megírtuk, a Budapest Pride felvonulás megrendezése miatt Tuzson Bence nemrég börtönnel fenyegette meg Karácsony Gergely főpolgármestert. Sőt, az igazságügyi miniszter kedden több budapesti nagykövetségnek is levelet küldött, amelyben arra emlékeztette őket, hogy a felvonulás a kormány szerint be van tiltva, és erről „informálják kollégáikat is”. „Nem szoktuk bántani egymást” – ezt már Orbán Viktor válaszolta arra, hogy lesz-e atrocitás a betiltott Pride-on.