Kivárta a jogszabályok által biztosított határidő végét és így majdnem csak 90 nap alatt válaszolt Müller Cecília arra a kérdésre, hogy a koronavírus-járvány következtében mennyien betegedtek és hunytak el az idősotthonokban. Szél Bernadett érdeklődött nála, ám még így, a három hónap elteltével sem igazán használható adatokat kapott.
Három hónapja tette fel a kérdést Szél Bernadett, hogy a szociális intézményeket, vagyis főként az idősotthonokat miként érintette a koronavírus. Müller Cecíliától szeretett volna választ kapni, az országos tiszti főorvos ugyanakkor kihasználta azt a lehetőséget, hogy veszélyhelyzet idején 90 napja van válaszolni. Így a november 17-i kérdésre február közepén adta meg az adatokat, mégpedig a három hónappal ezelőtti számokat.
Szél Bernadett a Facebook oldalán írt arról, hogy Müller Cecília ráadásul nem is arra válaszolt, amit konkrétan kérdezett. Az ellenzéki politikus ugyanis arra volt kíváncsi, hogy a járvány kezdete óta hány és mely otthonokban jelent meg a vírus, illetve mennyien vesztették életüket. Erre az országos tiszti főorvos elküldött két táblázatot, ugyanakkor azokban egyetlen dátum sem szerepelt. Vagyis nem tudni, hogy milyen időszakra vonatkoznak az általa közölt számok.
A képviselő felidézte, hogy Müller Cecília még az első hullámban arról beszélt, hogy 142 idősotthoni gondozott hunyt el, ebből 99 fő Budapesten, 55-en a Pesti úti idősotthonban. A tiszti főorvos még azt is elárulta, hogy az érintett fővárosi otthonok közül melyik volt a fővárosi önkormányzat fenntartásában. Most pénteken, amikor a második hullám adatait ismertette, elmondta, hogy eddig 3316 idősotthoni lakó hunyt el, de már egy szót sem szólt arról, hogy ebből hányan voltak fővárosi gondozottak. – Így politizál Müller Cecília, méghozzá számokkal – írta Szél Bernadett.
Szél Bernadett kiemelte, hogy „szomorú helyzetről beszélünk, emberi tragédiákról és nagyon értékeltem volna, ha a tiszti főorvos együttműködik és időben, pontos adatokat ad át”. Mint írta, tisztában van vele, hogy milyen kihívás elé állította a sok esetben nagy létszámú, zsúfolt otthonokat a járvány, és tudja, milyen emberfeletti erővel harcoltak a vírus ellen a szociális dolgozók és a felelős vezetők. A tisztánlátás nem az ő munkájukat kérdőjelezi meg, ugyanakkor az átláthatóság és ellenőrizhetőség jobbá teszi az intézmények működését és a járvány elleni védekezést.