Karácsony harmadik oltást és bocsánatkérést követel a kormánytól
Karácsony Gergely (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Megjöttek a fővárosi ingyenes antitest-szűrés első eredményei, aggodalmaink sajnos jogosnak bizonyultak – írja Karácsony Gergely a Facebook-oldalán. A főpolgármester ismertette az önkéntesség miatt nem reprezentatív vizsgálat egyik legfontosabb eredményét, miszerint a kínai vakcinával beoltott idősek közel negyedénél a védettséghez szükséges ellenanyag-szintet nem mutatta ki a vizsgálat. Ők – több százezren lehetnek – tehát az oltás ellenére tehát nincsenek biztonságban.

Fővárosi tesztelés: a Sinopharmmal oltott idősek negyedének nem volt antitestes védettsége
Magyar Hang

Fővárosi tesztelés: a Sinopharmmal oltott idősek negyedének nem volt antitestes védettsége

A többi vakcinánál jóval alacsonyabbak ezek az arányok.

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt hangsúlyozta, hogy készülődik a negyedik hullám, a delta variáns pedig már a szomszédban kopogtat.

Szerinte a kormánynak azonnal cselekednie kell, méghozzá négy lépésben: először is biztosítsanak ingyenes antitest-szűrést mindenkinek, a kínai vakcinával beoltott időseknek elsőként. Akinél nem alakult ki ellenanyag, azoknak azonnal biztosítani kell a harmadik oltást.

Karácsony szerint a kormánynak bocsánatot is kell kérnie azért, hogy a politikai propaganda szempontjait, a kínai érdekek kiszolgálását fontosabbnak tekintették az idősek védelménél.

Végül pedig azt követeli a kormánytól, hogy számoljanak el a kínai vakcinabizniszre elégetett közpénzmilliárdokkal.

Eközben az ATV megkérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumát, tervez-e a kormány országos ellenanyagszint-vizsgálatot a kínai vakcinával oltottaknál. Az Emmi erre így reagált: „A Fővárosi Önkormányzat Soros György támogatásával indított Covid-tesztakciója a baloldal oltásellenes kampányának, és Gyurcsány embereinek a kifizetése; hetek óta köztudott, hogy Karácsony Gergely Gyurcsányhoz közel álló baloldali vállalkozásokat fizet így ki.” 

Novák Katalin pedig azt válaszolta az ATV kérdésére: a kormány nem tervezi, hogy országos akcióvá tegyék oltottak körében az ellenanyag-mérést.