
Miután kiderült, hogy Nagy Márton miniszter a hivatalos útjain rendre felső kategóriás szállodákban száll meg, és előfordult olyan is, hogy éjszakánként 1,7 millióba kerülő hotelszobát béreltek számára, és 60 milliónyit utazott el magángéppel, a 444 kikérte az egyes tárcáktól az adatokat arról, hogy a miniszterek mennyit költöttek utazásra és szállásra.
A kezdődátum az új kormány vagy a miniszter hivatalba lépése volt. A portál szerint a közérdekű adatigénylésre a külügy és a honvédelmi minisztérium nem volt hajlandó érdemben válaszolni, Rogán Antal nem utazott külföldre, az Orbán Viktor utazásaival kapcsolatos számokra pedig még várnak. A többi válaszból kiderült, hogy Pintér Sándor utazik a leggyakrabban magángéppel a kormány tagjai közül, a belügyminiszter 2022 májusa óta 22-szer volt külföldön, ebből hétszer utazott magángéppel. Pintér Prágába, Luxembourgba és Brüsszelbe kétszer, Budvába pedig egyszer repült így, összesen az adófizetőknek 34,2 millió forintba kerültek ezek az utak.
A belügyminiszter emellett hétszer kormányzati géppel utazott, egyszer kereskedelmi járattal, a többi útjára pedig valószínűleg autóval ment. Útjai közül csak hétszer szállt meg külföldön, ebből két esetben fizette az általa vezetett tárca a szállását: egyszer Luxemburgban 380 euróért, egyszer pedig Brüsszelben 400-ért (152, illetve 160 ezer forint). Az elküldött lista alapján ezek tavalyi foglalások lehettek. Pintér a napidíját nem vette fel egyszer sem. Az őt kísérő delegációk után összesen 1080 euró szállásköltséget fizettek ki. Azt nem közölték, hogy a minisztert hány fő kísérte el, így az ő költségüket fejenként nem lehet kiszámolni.
Bóka János EU-ügyekért felelős miniszter 2023. augusztus 1-től (minisztersége kezdetétől) 79-szer volt külföldi kiküldetésen, amelyből 51 volt nem egynapos, szállást igénylő út. Összesen 6,4 millió forintot fizettek ki szállodai szobákra. Előfordultak 70-90 ezres szállásköltségek, a többség viszont a 100-150 ezres sávba esett. Tavaly szeptemberben az EP plenáris ülésére utazott Bóka Strasbourgba, ahol már 702 ezer forintért béreltek neki szállást két éjszakára, az őt kísérő öt fős delegációt pedig 2,16 millióért szállásolták el. Ez meghaladta a miniszter 450 euró/éj napikeretét (a szállásköltség eddig a keretig finanszírozható, de valószínűleg külön engedélyre el lehet ettől térni). Bóka októberben ugyancsak Strasbourgban szállt meg három éjszakára 996 ezer forintért, hat fős delegációjának szállásköltsége ekkor 4 millió forint volt. Novemberben 909 ezer forintért töltött három éjszakát Brüsszelben az Általános Ügyek Tanácsa ülése miatt, kísérői – 8 fő – 2,1 millióért éjszakáztak. Bóka magángépet csak egyszer, tavaly decemberben használt, ekkor 9,7 millióért repült, összes többi utazása együtt 17,7 millió forintot tett ki.
Tuzson Bence igazságügyi miniszter Bókánál jóval olcsóbban szállt meg Luxembourgban, tavaly júniusban mindössze 49 ezer forintért foglaltak neki szállást, kollégája mindössze tíz nappal később már 150 ezer forintot költött egy éjszakára. Az igazságügyi tárcavezető 2023. augusztusa óta összesen 16-szor járt külföldön, 12-szer foglaltak neki szállást, összesen valamivel több mint 1 millió forintért.
Gulyás Gergely Minisztterelnökséget vezető miniszter 26 külföldi hivatalos út mellett 8-szor a határon túli magyarlakta területekre is ellátogatott. A miniszter elszállásolása összesen 4,2 millió forintba, kísérőié pedig 7,6 millió forintba került. Magánrepülővel egyszer utazott, akkor Berlint és Bécset is útba ejtette, az útiköltség 1,8 millió forint volt. Legdrágább utazása dubaji kitérővel Ausztráliába vezetett, 2023 őszén Novák Katalinnal és Balogh Zoltánnal együtt látogatott el az országba, szállásköltsége nem volt, az utazása azonban 6,7 millió forintba került. Gulyás 2022. októberében három éjszakát töltött Berlinben egyenként 251 ezer forintért.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter legdrágább útja Bakuba, az ENSZ klímakonferenciájára vezetett, ahol neki és két kísérőjének is fejenként 640 ezer forintba került egy éjszaka. Nagy István agrárminiszer Afrikában költött közel ugyanennyit szállásra, tavaly márciusban Nairobiba, Kampalába és N’Djamenaba utazott bilaterális egyeztetésre, a három éjszakára összesen 1,5 millió forint volt a szállásköltsége, két fős delegációja után pedig 1,9 millió kellett fizetni. Brüsszelben háromszor járt, egyszer 70, egyszer pedig 75 ezer forintért kapott szobát, 2023. novemberében azonban ennél jóval drágább, 240 ezer forintos szálláshelyen töltötte az éjszakát.