
– Gyakorlatilag ugyanaz a két indok áll fönn a bíróság szerint: az egyik az eljárás meghiúsításának veszélye, a másik pedig a bűnismétlés – ezzel az indoklással hosszabbították meg Kiss László letartóztatását egészén május 16-ig védőügyvédje, Zamecsnik Péter szerint. Erről az ügyvéd közvetlenül azután beszélt a Magyar Hangnak az illetékes bíróság épülete előtt, hogy véget ért a politikus személyes meghallgatása. Kiss László több mint fél éve van letartóztatásban, ezt most a bíróság – az ügyészség javaslatának megfelelően – három hónappal hosszabbította meg.
Zamecsnik Péter ugyanakkor hangsúlyozta, a bíróság döntése még nem jogerős, és bár az Kiss Lászlót nem lepte meg, természetesen fellebbezni fognak a Fővárosi Törvényszékhez. A fellebbezést pedig általában két-három héten belül szokták elbírálni. Az ügyvéd szerint egyébként a Kiss ellen felhozott vádak abszurdak és megalapozatlanok.
A Magyar Hang arról is kérdezte az ügyvédet, hogy szerinte miért kellett volna kiengedni Kiss Lászlót. – A letartóztatás különös feltételei az én álláspontom szerint nem állapíthatók meg. Semmi olyan konkrétumot nem jelenített meg sem az ügyészség, sem a bíróság, amely alátámasztaná azt a gyanút, hogy tartani kellene az említett két indoktól – mondta. Ismertetése szerint Kiss László maga azzal érvelt a meghallgatásán, hogy a történet abszurd, és nem biztos, hogy jogi háttere van az ügynek. – Azokra a képtelenségekre hívta fel a figyelmet, ami az ügyészi indítványban volt: hogy ő egy ilyen helyzetben mégis kivel beszélne össze. Normális ember nyilván egy ilyen helyzetben nem azon fáradozna, hogy most jól elkezdi a tanúkat befolyásolni, vagy nem is tudom mit csinálni. Szóval a normál emberi logika alapján cáfolta az ügyészi indítványban foglaltakat, de a bíróságot ezek szerint nem nagyon érdekelte – fejtette ki.

Hogy felmerülhet-e politikai leszámolás az ügyben, arra Zamecsnik Péter azt válaszolta, inkább azt mondaná, hogy a nyomozás hosszú tartama jogilag nehezen indokolható. – Én szinte bizonyos vagyok benne, hogy a perbíróságon, magyarul amikor majd a normál bírósági tárgyalás lesz, akkor ezeknek a vádaknak vagy gyanúknak a jelentős részét meg tudja cáfolni Kiss László – vélte. Hogy perbírósági szakaszba mikor léphet az ügy, azzal kapcsolatban még találgatni sem lehet szerinte, de egy nyomozás elvileg a gyanúsítástól számított két évig tarthat. Végül hogy veszélyben lehet-e Kiss László mandátuma, aki az óbudai képviselő-testület októberi alakuló ülésén nem tudott ott lenni, hiszen már tavaly augusztus óta letartóztatásban van, arra azt mondta: „elvileg veszélyben lehet, de nagyon remélem, hogy gyakorlatilag nem lesz”. A politikus mandátuma egyébként akkor szűnhetne meg, ha egy éven át nem járna be az ülésekre.
A tavaly nyáron ismét polgármesterré választott Kiss Lászlót még győzelme után, 2024 augusztusában tartóztatták le, hivatali vesztegetés elfogadásával vádolják mondván hogy összesen 18 millió forintnyi kenőpénzt vett át. Ő maga viszont több alkalommal is hangoztatta, ártatlannak tartja magát, ezt még a börtönből is megüzente az óbudai képviselő-testületnek. – Szeretném jelezni, hogy mind fogva tartásomat, mind polgármesteri jogaim csorbítását törvénytelennek tartom, magamat politikai fogolynak tekintem és most és a jövőben is azért dolgozom, hogy az egyre putyinizálódó rendszer véget érjen – írta akkor.