
Két választókerületben is időközi voksolást tartottak vasárnap Fóton. A húszezres várost vezető FOTE–Egységben a Városért jelöltjei mindkét szavazást hatalmas fölénnyel nyerték.
Sebestyén László 87,66 százalékot szerzett, egy ellenféllel szemben, Lehóczki Sándor pedig 64 százalékot, ellene hárman indultak. A várost 1998 és 2024 között a Fidesz vezette, a kormánypárt azonban hivatalosan távol maradt a voksolástól, ha nem is teljesen. Ugyanis két független jelöltnek is van köze a párthoz. A Sebestyénnel szemben 10 százalékot szerző Márkusné Gonda Zsuzsanna tavaly még a Fidesz színeiben indult és vesztett egy másik választókerületben. És mint arra a 444 felhívta a figyelmet, a Lehóczki mögött 12 százalékával a harmadik helyen végző Berkes Tamás a 2024-es választási kampány egyik fideszes csoportképén szerepelt. A két győzelemmel magabiztos többséggel irányítja Fótot a FOTE–Egységben a Városért. A részvétel 19, illetve 23 százalékos volt.








