Kovács Gergely a Magyar Hangnak: Béna, hogy vannak kérdések, amiben a Tisza nem mer megnyilatkozni
Kovács Gergely és Baranyi Krisztina a Fővárosi Közgyűlés 2025. január 29-ei ülésén (Fotó: Magyar Hang / Beliczay László)

– Szólhatnának előzőleg, lenne az embernek dolga. Egyszerűbb lenne, ha a Tisza egyszer kimondaná, hogy van-e bajuk a melegekkel vagy nincs – így kommentálta Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke, egyben a Hegyvidék polgármestere a Magyar Hangnak azt, hogy a Tisza és a Fidesz miatt határozatképtelen lett a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése. – Tényleg ez nekem olyan béna, hogy vannak kérdések, amiben a tiszások nem mernek megnyilatkozni. Higgye el Magyar Péter, hogy akkor is rájuk fognak szavazni az emberek, ha nincsen bajuk a melegekkel. A Fidesz távolmaradását úgy kommentálta: „az meg olyan mindegy szerintem, annak eddig se volt semmi értelme″.

A Kutya Párt egyébként kint lesz a Pride-on, lesz gurulós színpaduk is. Hogy a hétfői közgyűléstől mit vár, arra azt mondta, akkor majd a Tiszának nem kell beszélnie a melegekről és majd bemernek jönni, és gondolom megszavazzák a költségvetést.

Arról is kérdeztük a polgármestert, hogy az eddigi közgyűlési munka alapján jól jártak-e összességében a fővárosi képviselőkkel a választók. – Szegény választók. Tegnap a bizottságban a tiszások már a közterületi engedélyeket sem szavazták meg – jegyezte meg. Szerinte általánosságban olyan dolgokkal foglalkoznak képviselők, amikkel nem nekik kéne, meg nem is értenek hozzá. – Azt gondolom, hogy egy városvezetését arra kell bízni, aki próbálja vezetni. Szerintem mi ezt is csináltuk az elmúlt 8-9 hónapban, nagyjából azokat támogattuk, amiket Kiss Ambrusék és Karácsony Gergelyék javasoltak. De ha információk és tudás nélküli képviselők szavazgatnak, hogy melyik utat újítsuk fel, annak ez a vége – tette hozzá.