Egy törzsiesedő politikai logikában már a tények sem tudják felülírni a politikai véleményt. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy a mesterséges intelligencia szintlépést jelent majd ezen a téren – erről is beszélt a Magyar Hangnak adott interjújában Krekó Péter. A Political Capital ügyvezető igazgatója azt is hozzátette, hogy a Magyar Péterről készült felvételek esetében a szakértők és a szoftverek sem tudják százszázalékos biztonsággal megmondani, hogy manipulált-e. Azt sem nagyon életszerű szerinte feltételezni, hogy a Fidesz ne élne a technológia adta lehetőségekkel, miközben egyébként milliárdokat költ ellenfelei lejáratására.
Ilyenkor az ember szerinte ismét az előtt a kérdés előtt áll, hogy kinek higgyen. Erre kétféle reakció lehetséges: a pártos reakció, amikor az ember annak a pártnak hisz, akivel szimpatizál. A nem erősen elkötelezett szavazók reakciója pedig az lehet, hogy nem foglalkoznak az egésszel, mert úgysem tudják megállapítani, mi az igazság. – Ezért a hangfelvételek leginkább arra lesznek jók a jövőben, hogy az elkötelezett szavazókat meggyőzzék – vélekedett.
• Mostantól így fogunk élni? Bármilyen hangfelvételre rá lehet majd mondani, hogy manipulált, miközben beindulhat a megtévesztően hitelesnek tűnő kamu felvételek gyártása is?
• Az Egyesült Államokban volt a deepfake-eknek jelentősége az elnökválasztási kampányban?
• Lehet-e úgy politizálni, hogy mindenki mindenkit lehallgat?
A teljes interjút megtalálják a Magyar Hangban, illetve elolvashatják Magyar Hang Plusz előfizetéssel ITT.