Lemondott alpolgármesteri tisztségéről Berg Dániel
Berg Dániel (Forrás: Berg Dániel/Facebook)

Berg Dániel, Budapest II. kerületének alpolgármestere kedden este közölte a Telex szerkesztőségével, hogy lemond tisztségéről. A politikus az elmúlt két hónapot betegszabadságon töltötte, miután május végén részegen vállalhatatlanul viseljedett egy kerületi rendezvényen, a Marczibányi Téri Művelődési Központban működő kávézóban. A történtek után Őrsi Gergely polgármester javaslatára orvosi segítséget kért.

Berg közleményében azt írta: „Az elmúlt hónapokban egy súlyos, elhúzódó egészségügyi állapottal küzdöttem. Bár mindent megteszek a gyógyulás érdekében, be kellett látnom, hogy a közéleti szerepvállalással járó folyamatos nyomás nem teszi lehetővé a teljes felépülést, amely csendet és nyugalmat igényel.”

Hozzátette: „Nem könnyű szembenézni a saját határainkkal, de meggyőződésem, hogy gyógyulni nem gyengeség, hanem felelősségvállalás. És hiszem azt is, hogy a betegséget nem szégyellni kell, hanem szembenézni vele. Ezért úgy döntöttem, Őrsi Gergely polgármester úrral egyeztetve, hogy egészségem érdekében hátralépek, alpolgármesteri tisztségemről lemondok.”

A politikus elismerte, hogy szenvedélybetegséggel küzd, és úgy fogalmazott: „Életem egyik legnagyobb megtiszteltetése volt szolgálni közösségünket. Büszke vagyok az elmúlt évek eredményeire, és hálás vagyok azokért a szakmai értékekért, amelyeket ez idő alatt közösen létrehoztunk.”

Berg Dániel megköszönte segítőinek a támogatást, és jelezte, hogy mostantól a gyógyulásra, a felépülésre és a családjára szeretne koncentrálni.