A fideszes kötődésű sajtóholding, a Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) egyik lapja, a Dunántúli Napló az utolsó pillanatban vett ki egy cikket a másnapi újságból, miután kiderült, hogy a zenekar énekese – aki egyébként a Magyar Kétfarkú Kutya Párt passzivistája – tüntetett a lap ellen – írja az Átlátszó.
A pécsi Boja zenekarnak tíz éves színvonalas kultúra közvetítő, zenei alkotó tevékenységéért a Magyar Kultúra Napján adományozott nívódíjat a Pécs-Baranyai Kulturális Szövetég. Ennek apropóján került volna be a Baranya megyei napilapba egy riport az együttesről. A cikk azonban nem jelenhetett meg.
– A Dunántúli Napló megkereste a Boja zenekart, hogy a díjról és a zenekarról írnának. Megkaptak minden adatot, telefonos interjú után e-mailben egyeztettünk. Elkészült az anyag, március 5-re tűzték ki a megjelenést. Másnap reggel telefonon közölték, hogy nem fog menni, nem jön le a cikk. Indoklásuk szerint „a zenekar frontembere részt vett a DN elleni tüntetésen, trágárul üvöltözött és a szerkesztőség előtti járdára festett. Ugye nem gondoljátok, hogy a magunk ellensége vagyunk?” – mesélték az Átlátszónak az együttes tagjai.
A járdafestés még 2018-ban történt, amikor az összes megyei lapban megjelent egy Horthy Miklóst dicsőítő cikk. Ez ellen tiltakozott több ismert pécsi közéleti szereplő, akik első körben június közepén felfestették a lap szerkesztősége elé az útra, hogy „Vitéz Dunántúli Szégyen és Gyalázat”. Amikor ezt a feliratot eltávolították onnan, újabb és újabb üzenetek kerültek a Dunántúli Napló bejárata elé, amelyek szerint a szégyen nem lemosható. A lap állítása szerint térfigyelő kamera is rögzítette az eseményeket. Így nyilván – a hely- és személyismerettel rendelkező szerkesztőség – hamar beazonosította a résztvevőket, akiknek a nevét ezek szerint gondosan meg is őrizték.
Most ugyanis, amint kiderült, hogy név szerint kik alkotják a zenekart, és ott felbukkant az akcióban részt vevő passzivista is, törölni kellett a teljes anyagot a megjelenés előtt álló lapból.
A Dunántúli Napló főszerkesztője, Fülöp Zoltán nem kommentálta az eseményeket.