Magyar Levente: Lengyelország végérvényesen hazarendelte magyarországi nagykövetét
Magyar Levente (Fotó: Facebook/Magyar Levente hivatalos oldala)

Lengyelország végérvényesen hazarendelte magyarországi nagykövetét, ezzel hivatalosan is leértékelve a kétoldalú diplomáciai kapcsolattartás szintjét – közölte szerdán Magyar Levente külügyminiszter-helyettes a Facebookon.

„A politikai viszony fokozatos romlása vezetett ehhez a sajnálatos lépéshez, ami példa nélküli a közép-európai partnereinkkel ápolt kapcsolatok történetében. Mindazonáltal ezt egy múló állapotnak tekintjük, ami nem fogja elrontani a magyarok és lengyelek között fennálló történelmi barátságot” – tette hozzá a politikus. Hozzátette, ezt az üzenetet adta át délelőtt Jacek Śladewskinak, a lengyel nagykövetség ügyvivőjének. „Az aktuális politikai viták ellenére mi készek vagyunk a párbeszéd fenntartására, készülve arra, hogy jönnek még szép idők országaink szövetségében” – tette hozzá Magyar Levente.

A 444 megjegyezte, hogy Lengyelország decemberben hívta vissza határozatlan időre a budapesti nagykövetét, miután a lengyel igazságszolgáltatás elől menekülő volt miniszterhelyettes, Marcin Romanowski politikai menedékjogot kapott Magyarországon.