Márciustól éjjel is nyitva lesz a New York Café
A New York Café éjszakai kivilágítással. (Fotó: Eventrend Group)

Megszokott látvány a budapesti Nagykörúton, hogy akár hétköznap, akár hétvégén, de hosszú sor kígyózik a New York Café előtt – jellemzően külföldi turisták állnak akár egy órákat is, hogy bejussanak a több szavazáson is a világ legszebb kávéházának választott vendéglátóipari egységbe.

Az anekdota szerint a kávéház megnyitásakor, 130 évvel ezelőtt Molnár Ferenc úgy kívánta, hogy a hely soha ne zárjon be, ezért a kulcsokat a Dunába vetette. Most újra megvalósul ez az álom az éjszakai nyitva tartással, amit próbaüzemszerűen már kipróbáltak decemberben. Működött, úgyhogy március elsejétől a hétvégi napokon (csütörtöktől vasárnapig) éjjel is nyitva lesz a hely.

Az éjszakai nyitvatartás lehetőséget ad arra, hogy a vendégek elkerüljék a hosszú várakozást és nyugodt körülmények között élvezzék a kávéház varázsát. Szabó Csaba, a New York Kávéház általános igazgatója elmondta: a tapasztalatok szerint az esti aktív programokhoz kapcsolódott a New York Café éjszakai látogatása, főként csütörtökön, pénteken, szombaton és vasárnap telt meg a kávéház. A vendégek inkább italt fogyasztottak, mármint kávét, úgynevezett falatkás kísérővel, de a süteményekre is kíváncsiak voltak. Vagyis ennek megfelelően az éjszakai étlap inkább ital és hideg ételes kínálatból áll majd. Az éjszakai nyitvatartás idején bárzongorista szórakoztatja majd a közönséget, gyorsabb ritmusú, élvezetes slágerek előadásával.

A kávéház éjszakai hangulathoz illeszkedő díszvilágítást kap és El Asmodáj, a homlokzaton található fáklyatartó démon életnagyságú figurája is beköltözik, hogy fotók kedvelt résztvevője legyen. Ezen kívül különleges szelfipontokat is kijelölnek, amelyek tökéletes helyszínt biztosítanak az emlékezetes képekhez. A New Yorkban eddig naponta 2500-3000 vendéget szolgáltak ki, ez évente 1 millió feletti vendégszámot jelent.