Most a horgászturizmust pörgetné fel a kormány milliárdokkal
Áder János volt köztársasági elnök, a Regőczi Alapítvány alapítója (elöl) és Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó, a horgászat nagykövete (b) fiatalokkal horgászik a Regőczi Alapítvány által támogatott gyermekek terényi táborozásának programján, a magyarnándori Rézparti víztározónál 2024. július 10-én. (MTI/Komka Péter)

Civil- és társadalmi szervezetek bevonásával, 9 hónap alatt elkészült a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia, amely kiemelten kezeli a főbb állóvizeinket (Balaton, Velencei-tó), a fő folyóvizeinket (Duna, Tisza, Körösök), valamint további horgászvizeket (Maconkai víztározó, Deseda-tó, Látóképi Víztározó) és további célterületeket (Dráva, Rába, Fertő-tó, vasi horgásztavak) – írja a Hvg.hu.

A kormány által jóváhagyott dokumentum 2030-ig szól, melyre 24 milliárdot költenek el. Érinti vizek, vízpartok fejlesztését, a horgászvezető-képzést is, és olyan új irányzatokkal ismerkedhetünk meg, mint a street fishing. Az elemzést Szűcs Lajos kormánypárti képviselő által vezetett Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) mellett turisztikai szakemberek, horgászszervezet-vezetők, minisztériumi illetékesek állították össze. 

A hazai sporthorgászok kormányzati megbecsültségét nemcsak a 2030-ig szóló Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia mutatja, hanem például az is, miként a stratégia jóváhagyását bejelentő Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó is világossá is tette: „a horgászok több mint egymilliós közössége számíthat Magyarország kormányára”. Magyarország tehát az egymillió horgász országa, és országos szövetségük a maga 750 ezer tagjával az ország legnagyobb civilszervezete, Áder János volt köztársasági elnök horgászszenvedélyéről is közismert. A kormány egyébként előszeretettel gyárt a horgászturisztikaihoz hasonló stratégiai koncepciókat, ilyen volt korábban például a Nemzeti Vallásturizmus Intézkedési Terv.