Nagy Attila Tibor: A Fidesz talán még örül is a vereségnek
(Forrás: Gyurcsány Ferenc Facebook-oldala)

„A Demokratikus Koalíció újpesti győzelme túlmutat a helyi jelentőségen: Gyurcsány Ferenc esti beszédéből egyértelművé vált, hogy nem hagyják magukat, nem állnak félre a Tisza Párt útjából. Ők is indulni fognak az egyéni választókerületen, ahol Varjú László most győzött” – írja az újpesti-angyalföldi időközi választás eredményét elemezve a Facebookon Nagy Attila Tibor politikai elemző, lapunk állandó szerzője. Hozzáteszi: „A DK elnökének szavai nem zártak ki eleve egy Tiszával kötendő választási együttműködést, illetve koordinált indulást ( a DK nem indul mindenütt, cserébe a Tisza sem indít önálló jelöltet minden egyes választókerületben, segítve ezzel néhány helyen a DK-t), egyet viszont igen: az önfeladást. A DK válsága nem oldódott meg a mai győzelemmel: egy választókerület még nem testesíti meg az ország választópolgárainak az egészét, az országos mérések nem adnak okot nagy derűlátásra. Mégis, a mai DK-s siker igazolást ad a párt tevékenységének a folytatására, a megroppant önbizalom is visszatérhet valamelyest” – véli az elemző.

Varju László győzött az újpesti időközi választáson
Magyar Hang

Varju László győzött az újpesti időközi választáson

Gyurcsány Ferenccel közösen jelentkezett be és kiemelte: megverték a Fideszt.

Hozzáteszi: a Fidesz jelöltje egyértelmű és várható vereséget szenvedett Újpesten. „Paradox módon azonban aligha búsulnak sokat ezen a kormánypárt központjában, talán még örülnek is saját vereségüknek: a parlamenti kétharmadon ez mit sem változtat és amúgy sem árt kicsit visszahozni a Gyurcsány-pártot a politikai játékba. Magyar Péterrel ellentétben, Gyurcsányék nem hímeztek-hámoztak a Pride kapcsán, megpróbálhatnak hatni a Tisza liberálisabb szavazóira – igaz, őket a Momentum is szívesen megnyerné, illetve visszaszerezné. A Fidesznek ez jó. A Tisza ellenzéken belüli dominanciája fejfájást okozott nekik. A Fidesznek nem jó, ha egy nagy párt az ellenzéki szavazók nagy részét lefedi – jöjjön csak vissza nyugodtan a Momentum és a DK támogatottsága. A Pride körüli habverés játék is egyúttal: egyszerre hozzák nehéz helyzetbe vele a Tisza elnökét (hiszen , félve a jobbos szavazók haragjától, óvatos) és egyszerre hozzák helyzetbe a DK-t és a Momentumot, hadd mutassák meg jobban magukat, hadd erősödjenek vissza. Persze, ne nagyon, de annyira mindenképp, hogy gyengüljön a Tisza ellenzéken belüli pozíciója és a Tisza szavazóinak legalább néhány százaléka visszatérjen a DK-hoz, a Momentumhoz. Hadd legyen ismét megosztott az ellenzék, mint a régi szép időkben” – írja Nagy Attila Tibor aki úgy véli: a Fidesznek az is jó, ha a Momentum, DK visszaerősödése elvenne ugyan szavazókat a Tiszától, de a parlamenti öt százalékos küszöböt nem érnék el, és mondjuk nyolc-kilenc százaléknyi ellenzéki szavazat elvész a semmibe. „Ha pedig erőteljesebbek lesznek az óllenzék és a Tisza közötti üzengetések, még jobb. A Fidesznek az újpesti vereség akár jól is jöhet, mert kicsit visszaerősítheti a DK-t, Gyurcsányék kényelmes, megszokott ellenfelek. Legalábbis ez a terv.”