
Bizony, az én várakozásomat meghaladta a tüntetők létszáma. Az eddigi egészségügyi szakpolitikai tüntetések nem voltak sikeresek: se hatásukban, se létszámukban. Ám a Magyar Orvosi Kamara bebizonyította: hatékony, figyelemfelhívó médiakampánnyal – ami ma már a közösségi médiabeli és köztéri hirdetési kampányt egyszerre jelenti – meg lehet nyerni laikusokat is az egészségügy javításáért vívott küzdelemhez, ezúttal ahhoz, hogy viszonylag sokan kimenjenek az Országház elé tüntetni – értékelte Nagy Attila Tibor politikai elemző
Hozzátette: „azt viszont nem kell szégyellni, hogy a tüntetés politikai rendezvény volt. Persze, hogy az volt, hiszen minden tüntetés politikai cselekedet is. Minden demonstráció valamilyen változás elérésére és/vagy kritika megfogalmazására irányul. A mostani tüntetés célja a jobb egészségügyi ellátás, a jobb munkakörülmények elérése, valamint az egészségügyi ágazat nagyobb költségvetési támogatása volt. A Tisza Párttal megegyezően, a Magyar Orvosi Kamara is ötszáz milliárd forint pluszt kér az egészségügybe. Nem érdemes ebben politikai ellenségeskedést látni: egy 44 ezer milliárd forintos költségvetésben illene tudni megtalálni plusz ötszáz milliárd forintot.”
Nagy Attila Tibor arról is írt, hogy közvélemény-kutatások mutatták, hogy a magyarországi lakosság problématérképén a megélhetés mellett az egészségügy van az élen. Szerinte a Magyar Orvosi kamara érdeme, hogy az egészségügy iránti érdeklődést konkrétabbá tudta tenni és számos embert tüntetésre tudott mozgósítani. „De az igazi eredmény az lesz, ha Magyarországnak végre fejlett, magas színvonalú egészségügye lesz” – tette hozzá értékeléséhez.
Mint arról beszámoltunk, az orvosi kamara Parlament előtti tüntetésén bejelentették, hogy összehívják az egészségügyi kerekasztalt, ahol az ágazat szereplői, a gyógyítók és a betegek képviselői is szót kapnak. Céljuk, hogy egy szolidáris egészségügyi rendszert teremtsenek meg.