
– Fake news – így kommentálta a BDPST Group a Magyar Hang kérdésére azt, hogy nemrég Magyar Péter arról beszélt, Tiborcz István érdekeltségéből, a Viastein Kft-től buszoztatták a provokátorokat Nagyváradra, akik megpróbálták megzavarni a rendezvényét.
A cégcsoport viszont arról írt: „Sem a BDPST Groupnak, sem Tiborcz Istvánnak nincs tulajdonosi érdekeltsége a Viastein Kft-ben, ahogyan az bármilyen céginformációs oldal segítségével, bármikor ellenőrizhető egy kattintással, és az említett esetről sincsen semmilyen információnk. Minden alapot nélkülöz Magyar Péter állítása, hogy az esethez bármilyen köze lenne a BDPST Groupnak vagy Tiborcz Istvánnak.”
Magyar Péter vasárnap állította, hogy a helyszínen jelenlévők egyértelműen felismerték a biharkeresztesi Viastein gyár munkásait az ellentüntetőkben, akiket magyar rendszámú kisbusszal szállítottak a helyszínre, egyikük a cég pulcsijában „üvöltözött artikulálatlanul”. Az esetről a Magyar Hang is közölt helyszíni videót: