A kormány támogatására buzdított újévi beszédében a Hit Gyülekezetének vezetője, Németh Sándor. A beszédet a Hetek közölte. Az ATV-t is tulajdonló egyházi vezető azt mondta, „a 2022-es választás tétje, hogy a globalisták hazai képviselői kezébe kerül az államhatalom vagy megmarad azoknál, akik az itt élő polgárok javára és érdekében használják azt.”
Szerinte a nyugati világban ma olyan „törvénykezési” folyamat indult el, amely figyelmen kívül hagyja a természet, például a szexualitás vagy a házasság törvényét. (Németh feltehetően a törvényhozásra, nem pedig a törvénykezésre gondolt.) Úgy látja, ez fundamentális probléma az emberiség számára.
Az egyházi vezető ugyan komoly problémának látja a korrupciót és a gyűlölködést, de ezeknél összehasonlíthatatlanul súlyosabb szerinte, hogy Magyarország is a „természetellenes törvénykezés” fenyegetettsége alatt áll. Szerinte ez összefüggésben áll a globalizmus eszméjével, illetve mozgalmával.
Németh úgy látja, emiatt a legfontosabb kérdés a magyarok számára, hogy kinek a kezébe kerül az állam irányítása. A vezető itt sokadjára is megismételte a tévesen használt törvénykezés kifejezést: „a globalisták hazai képviselői, aktivistái kezébe kerül az államhatalom – itt mind a három ágazatára gondolok – irányítása, és Magyarországon gyors fölzárkózás indul el a törvénytelen, természetellenes törvénykezésben, hogy utolérjék, fölzárkózzanak a nyugati világhoz? Vagy pedig az államhatalmat továbbra sem a globalisták érdekeire fogják felhasználni tavasztól, hanem az itteni állampolgárok javaira és érdekeire használják föl? Óriási különbség van a kettő között.”
Korábban beszámoltunk róla, hogy a Hetekben boldog új évet kívánt a kínai kommunista állam elnöke, Hszi Csin-ping is.
Bár továbbra is akadnak ellenvélemények, de a jogi szaknyelvben a törvénykezés kifejezést a bírói ítélkezésre használják, míg a törvényhozást arra, ha a parlament dönt valamilyen törvényről.