Péterfalvi Attila szerint Schmidt Máriának ki kell adnia a Magyar Hang által kért adatokat
A Puskás Múzeum (Fotó: Magyar Hang/Lukács Csaba)

„Ki kell adni az adatokat akkor is, ha nem magyar nyelven kérik” – mondta Péterfalvi Attila az atv.hu-nak. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke arra reagált, hogy a Magyar Hang nagy mennyiségű, pénzügyi adatokra vonatkozó közérdekű adatigénylést kért a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítványtól, mire a Magyar Nemzet információi szerint az alapítvány vezetője, Schmidt Mária a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fordult.

Ahogy azt megírtuk, a Magyar Hang azt kérte az alapítványtól, hogy közölje, mire költötték a Puskás Múzeumra kapott 3,9 milliárd forintot.

Péterfalvi azt mondta, hogy a Tromsøi Egyezmény „megkülönböztetés nélkül, bárki számára biztosítja a jogot, hogy adatigénylés alapján – akár nem magyar nyelven is –, hogy hozzáférhessen a közhatalmi szerv kezelésében lévő, közérdekű adatot tartalmazó iratokhoz, a kérelmező státuszától vagy a hozzáférés iránti kérelem céljától függetlenül”.

Cikkünk, amely miatt Schmidt Mária a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fordult
Lukács Csaba

Cikkünk, amely miatt Schmidt Mária a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fordult

A Puskás Múzeum egyik emeletén több szó van Rákosi Mátyásról, mint arról a futballistáról, akiért bejött ide a néző. Az adófizetők legalább 3,9 milliárd forintnyi közteherrel járultak hozzá a létrejöttéhez.

Azt is hozzátette, az egyezmény szerint minden közérdekű adatot tartalmazó irat fő szabályként nyilvános és közölhető, és csak a külön felsorolt jogok és jogos érdekek védelme érdekében lehet korlátozni, kivéve, ha a nyilvánosságra hozatalhoz nyomós közérdek fűződik.