Az Országgyűlés kedd délelőtt megszavazta a státusztörvényt, ezért a Momentum aktivistái a köztársasági elnök irodájához vittek egy molinót tiltakozásul, amelyen Novák Katalin elhíresült szavai állnak a pedagógusi fizetésről. A mostani köztársasági elnök ugyanis 2010-ben még ezt írta: „Hálás vagyok a sorsnak, hogy nem pedagógusként élünk röhejes jövedelemből”.
– Novák Katalin asztalán ott fekszik a bosszútörvény, amely – ha aláírja a köztársasági elnök – kilátástalan helyzetbe sodorja a pedagógusokat, azokat, akik a pályán maradnak – írja az ellenzéki párt Facebook-oldalán.
A noÁr Mozgalom is nyílt levélben kéri Novák Katalin köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a státusztörvényt, és küldje vissza a parlamentnek megfontolásra. A mozgalom emlékeztetett: demonstrációk vannak az egész országban, a pedagógus-életpálya már nem vonzó. Kanász-Nagy Máté, az LMP frakcióvezető-helyettese már a keddi szavazás előtt arról beszélt, hogy az oktatás rendszerválságba került, 10-15 év múlva nem lesz, aki tanítsa a magyar diákokat. A Momentum kedd reggel már akciózott egyet: a párt aktivistái a „fideszes bosszútörvény kormánypárti áterőltetése előtt” országszerte a „Jövőgyilkosok” üzenetet hagyták a Fidesz-irodák előtt. Ezzel annak adtak hangot, hogy szerintük a státusztörvénnyel a hatalom tönkreteszi a fiatalok jövőjét.
Mint lapunk is megírta, az Országgyűlés 134 igen és 60 nem szavazat mellett, tartózkodás nélkül elfogadta a pedagógusok új életpályájáról szóló indítványt, vagyis a státusztörvényt. A „bosszútörvény” – ahogy ellenzői nevezik – béremelést nem, megszorításokat viszont tartalmaz. Így fél éves munkaidőkerettel, átvezényléssel, hosszabb felmondási idővel kell számolniuk a közoktatásban és köznevelésben dolgozóknak, és ha nem fogadják el az új „megállapodást”, legfeljebb 3 havi végkielégítésre jogosultak. Arról, hogy még mi minden szerepel a státusztörvényben, ITT írtunk részletesen.