Több millió forintnyi élelmiszerutalvány Iványiéknak
Iványi Gábor lelkész, az Oltalom Karitatív Egyesület elnöke (Fotó: Magyar Hang/Gulyás Balázs)

Két és fél millió forint értékű, nyugdíjasoknak járó élelmiszer-utalvány gyűlt eddig össze adományként az Iványi Gábor vezette Oltalom Karitatív Egyesületnél – adta hírül az RTL riportja.

Az utalványokat olyan nyugdíjasok ajánlották fel Iványiéknak, akik már megkapták a kormány által kiküldött, 30 ezer forint értékű utalványukat. Az RTL riportja szerint többen úgy gondolták, másoknak nagyobb szüksége van ezekre: az újlipótvárosi Láng Téka könyvesbolt tulajdonosa kezdeményezte az adománygyűjtést, csak nála másfél millió forintnyi utalvány gyűlt már össze. Mások személyesen vitték el Iványiék Dankó utcai telephelyére az utalványokat.