
Közérdekű adatot kértem a Mohu Mol Zrt.-től: mennyi pénzt fizettek ki a szerződött partnereiknek a papír-, palack-, üveg- és gumiabroncs-begyűjtésért az elmúlt két évben. A válasz? „Üzleti titok” – írja Tompos Márton, a Momentum országgyűlési képviselője Facebook-bejegyzésében. Ezután fordult a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz, és „most megjött a válasz: a NAIH vizsgálatot indít az ügyben”.
A politikus kiemelte, hogy „a palackvisszaváltó rendszer finoman szólva is döcög, a Mohu masszívan veszteségesen működik, nincsen elég automata, a boltoknak nem akar a cég annyit fizetni, mint eddig és a kasszás kézi átvétel felé terelnék az embereket”. Végül a Momentum politikusa azzal zárta posztját: „a hulladékgazdálkodás komoly biznisz, a zöld és fenntartható jövő alapját képezi, hogyan bánunk a szeméttel. Hátha a nyilvánosság segít az ügyön, várom a NAIH válaszát. Bár illúzióim nincsenek.”








