Tóth Gabi is felszólalt a Lakatos Márk elleni tüntetésen
Lakatos Márk (Fotó: Magyar Hang/Végh László)

Tóth Gabi is felszólalt, illetve a Mi Hazánktól Dúró Dóra és Apáti István is megjelent azon a szerda esti, Kossuth téri tüntetésen, amelyet Lakatos Márk ügyében hirdetett meg Ábrahám Róbert. A publicista azután hívta tüntetni követőit, hogy kiderült, elévülés miatt megszüntette az eljárást Lakatos kapcsán a rendőrség. A divatszakértőt korábban azzal gyanúsította a nyilvánosságban Ábrahám, hogy szexuális bűncselekményt követett el egy kiskorú állami gondozott fiúval szemben. A publicista egy videóban meg is szólaltatta a vádat megfogalmazó fiút. Ábrahám kifogást emelt az elévülés miatti megszüntetés miatt, Lakatos pedig azt kommunikálta: „az ismeretlen tettessel szemben lefolytatott eljárás során sem gyanúsítottként, sem tanúként nem hallgattak ki, bizonyítást velem szemben nem folytattak le, meg sem szólított a hatóság”.

Ábrahám szerda esti tüntetésén az Index képei alapján néhány százan jelentek meg, az eseményen pedig mellette felszólalt Tóth Gabi énekesnő, valamint az Ultrahang műsorvezetője, Király Tamás és Somkuti Bálint hadtörténész. (Ő volt az, akit elküldtek a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézettől az 1956-os forradalmat érintő különös posztja miatt.)

Az Index szerint a felszólalók bírálták azokat a hazai közszereplőket, akik nem emeltek szót az ügyben, valamint kritizálták azt is, hogy gyermekek elleni bűncselekmények egyáltalán elévülhetnek. Tóth Gabi arról beszélt, hogy anyaként és nőként határozza meg magát, akinek fontosak a hagyományok, és lényegesnek tartja az összefogást ezekért az értékekért. Mint mondta, aki olyan szerető környezetben nő fel, mint ő, az nem is gondolná, hogy „szörnyek járnak közöttünk”. (Emlékezetes: a Pottyondy Edina és más influenszerek által életre hívott, gyermekvédelmi tüntetés címe tavaly év elején az volt: Odakint most szörnyek járnak.) Tóth Gabi kifejtette azt is, sok ismert ember felháborodott, de nem mertek eljönni, mert félnek, hogy az negatív hatással lehet a karrierjükre.

Somkuti a tüntetésen olyanokat mondott: „a Szovjetunió zászlaját vivők nem szűntek meg, csak átalakultak és Brüsszelben dolgoznak ellenünk”. A hadtörténész hozzátette, „nem kell csatlakozni a jóemberkedéshez, elég a magunk istenéhez ragaszkodni”, szerinte pedig „az elnyomás eszközévé vált a jog”. Példaként említette, hogy Németországban vád alá helyezték az egyik szélsőjobboldali politikust, Björn Höckét, akit náci jelszó használatával vádolnak, mert a „Mindent Németországért” jelmondatot használta (hasonlóként a Sturmabteilung rohamosztagosokhoz).

A demonstráció nagyjából hét óra körül véget ért.