Újabb momentumos parlamenti képviselő vonul vissza, de 2026-ig még kitölti mandátumát
Tóth Endre (Fotó: Tóth Endre / Facebook)
– A rendszerváltás érdekében egyéni áldozatokat kell hozni. Én kész vagyok meghozni ezt az áldozatot és bejelentem: nem indulok a 2026-os választáson – közölte Tóth Endre, a Momentum parlamenti képviselője a közösségi oldalán. Mint fogalmazott, már egy ideje megszületett benne a döntés, de a közösség érdekeit tiszteletben tartva megvárta a Momentum elnökségének döntését az országos indulásról.
 
– Egyéni győztesként és oktatáspolitikusként nem könnyű erre döntésre eljutni, hiszen úgy érzem, még rengeteg teendő maradt hátra, mind a körzetemben, mind az oktatás területén. (...) De a változást akaró választók egyértelműen a Tisza Párt kezébe helyezték a kormányváltás feladatát az egyéni körzetek döntő többségében. Annyit pedig nem ér a mandátumom, hogy a körzet fideszes győzelmét és ezzel a rendszerváltás ügyét kockáztassam érte – jegyezte meg. Arról is írt, a választásokig minden erejével azon lesz, hogy segítse a Fidesz hatalmának megdöntését.
 
A Magyar Hang megkereste Tóth Endrét a visszalépéssel kapcsolatban, ugyanis arról értesültünk, hogy nemrég egy a politikus számára nagyon kedvezőtlen belső mérés született: eszerint egy ismeretlen tiszás jelölt is nyerne vele szemben, sőt, a Fidesz is előzné, miközben ő csak a harmadik helyezett lenne egy választáson. Az általunk ismertetett számokat Tóth Endre cáfolta, szerinte közel sem született ennyire negatív eredmény vele kapcsolatban, de a konkrét részleteket nem kívánta elmondani. Arról is beszélt, mostani mandátumát kitölti 2026-ig, és szeretne oktatáspolitikai ügyekkel foglalkozni, segíteni a területtel kapcsolatos oknyomozásokat, ugyanis rengeteg elképesztő visszaélés történik az iskolákban. Emellett természetesen választókerületének helyi ügyeivel is foglalkozni fog, például dolgoznak azon, hogy megnyissák a Nagytétényi Kastélyt. Hogy ő maga támogatja-e, hogy a Momentum 2026-ban induljon-e a választáson, abba nem kívánt belemenni, mint fogalmazott, tiszteletben tartja a szervezeti folyamatokat, a küldöttgyűlésnek kell majd döntenie. És hogy a politikus mit fog 2026 után csinálni, maradna-e a közéletben? Ezt még egyelőre nem tudta megmondani, szerinte ez függ a választás kimenetelétől is.