
– Kiemelten fontos, hogy hazánknak jól működő hadereje legyen. A haderő legfontosabb értéke a katona, a költségvetést a katonák érdekeiket szem előtt tartva kell felhasználni. „A milliárdokat, a GDP 2 százalékát nem óriásplakátokra, filmekre, reality showra, nem a miniszter hobbijára, a létszámhiányban plusz humánerőforrás elvonásával járó huszárokra (bajusszal!), a miniszter állandó testőrségére, lovardákra, a Kincsem parkra, lovak fenntartására kell elszórni, mert ezektől a harckészültségünk nem lesz magasabb, sőt” – írta Facebook-bejegyzésében Ruszin-Szendi Romulusz.
A Tisza Párt honvédelmi szakértője a honvédelem napja alkalmából úgy fogalmazott: a miniszternek (Szalay-Bobrovniczky Kristóf nevét nem írta le) nem üzletemberként kellene a költségvetésre tekinteni, nem az egyéni, önös érdekeket kellene nézni, hanem a szervezet, a haderő, az ország érdekeit, amire egyébiránt ő is felesküdött. „Az nem jó, hogy a honvédelmi miniszter egy agrárvégzettségű, kaszinókat üzemeltető üzletember, mert nem ismeri a szervezeti kultúrát és nem fogadja el a szakma javaslatait. A Katonai Nemzetbiztonság főigazgatója soha nem dolgozott a titkosszolgálatnál, sőt, még önálló parancsnok sem volt, de a miniszterelnök mellett szolgált évekig. A titkosszolgálatok államtitkára pedig egy lelkész. És mint látjuk, a szakmaiatlanságnak meg is vannak a következményei: újdörögdi baleset, a miniszter testőrének lőtt sérülése, kémügy, ügyészségi eljárás a laktanyákban, VBÜ kibertámadása, ami a HM zsarolását eredményezte, csak hogy néhányat említsek” – fogalmazott Ruszin-Szendi.
Jelezte a volt vezérkari főnök azt is, hogy szükség van kiszámítható életpálya megalkotására, amely biztosítja a mindenkori nyugdíjkorhatár elérése előtti távozást a tényleges állományból, méltó járandósággal, de kötött valós szolgálati évek és életkor elérésével. Fontosnak nevezte a méltatlan jogszabályok eltörlését, mint például a katonák indoklás nélküli elbocsátása, a büntetett előélettel felvétel, vagy pénzért vásárolt rendfokozatok ügyét.