Volt momentumos politikusokat is elvittek a KNYF bűnügyi akciója után
Rendőrautó (Fotó: Police.hu)

Nemcsak volt szocialista és fideszes politikusokat állítottak elő a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) keddi, több önkormányzatot érintő akciójában, hanem két momentumost is – értesült a Magyar Hang. Úgy tudjuk, M. Károly és Sz. Tünde az érintettek, akiket őrizetbe is vettek információink szerint. Egyikük a Momentum korábbi pártigazgatója is volt, illetve parlamenti képviselőjelöltje, míg a másikuk egykori önkormányzati képviselő, továbbá szerepelt a Momentum 2024. évi fővárosi listáján is, illetve a Budapesti Közművek igazgatósági tagja is volt. Úgy tudjuk, őket is korrupciós bűncselekmények miatt vitték be, amelyek parkfenntartási ügyekkel lehetnek összefüggésben a gyanú szerint. 

Mint megírtuk, kedden több önkormányzatnál is akciózott a nyomozó ügyészség, például a II. és a XV. kerületben. A II. kerület elismerte, hogy „nyomozati cselekményeket végeztek” Őrsi Gergely polgármester lakhelyén és a polgármesteri hivatalban, míg Molnár Zsolt egykori szocialista képviselő védőügyvédje azt nyilatkozta a 24.hu-nak, hogy az ügyészség indítványozta a politikus letartóztatását, de ők panasszal élnek a gyanúsítással szemben. Szintén a 24.hu írt arról, hogy több fideszes politikust is elvittek a rendőrök: a portál információi szerint a II. kerület korábbi fideszes polgármesterét, Láng Zsoltot, a pártszövetség kerületi frakcióvezetőjét, Gór Csabát, valamint Bús Balázs egykori III. kerületi fideszes polgármester helyettesét, Puskás Pétert is elvitték a rendőrök.