
Ez mindenképpen igaz, viszont sokszorosan be kell magunkat biztosítani, és minden eshetőségre felkészülni. A turizmus felfejlődésével az utóbbi években egyre népszerűbbé vált ez a tendencia, hogy a fiatal párok akkor is nekivágnak az utazásnak, akár mézesheteik eltöltésének, ha már az új élet ott van a pocakban.
Alapvető kérdések, amelyek már eldöntik, lesz-e indulás
Természetesen sok minden befolyásolja az elindulást, mint például az, hogy hányadik hétben van az illető, mennyire nehezen viseli a terhességet, és legfőképpen, hogy mit mond az orvos, belemegy-e abba, hogy a kismama utazhasson. Ha azt mondja, hogy lehet, akkor akár a közeli olaszországi ajánlatokat is érdemes átböngészni.
Nem kérdés, hogy egy veszélyeztetett terhesség esetén kizárt szinte még az is, hogy a lakásból kilépjen a leendő anyuka, általában ilyenkor szigorú ágynyugalomra ítélik, vagy előfordulhat az is, hogy befektetik a kórházba. Szerencsére ez az eseteknek csak kis százalékában fordul elő, így a többség bátran nekivághat akár egy külföldi nyaralásnak is pocakosan. Viszont nézzük meg, melyek azok a dolgok, amelyekre mindenképp fel kell készülni és amelyeket össze kell készíteni.
Legfontosabb tippek a Babymoon utazóknak
Babymoon-nak hívják ezt az utazási formát, mivel ezek az utolsó, romantikus hetek, amikor a fiatal pár még a kisbaba születése előtt utoljára el tud menni valahova kettesben nyaralni. Ki kell használni ezt az időszakot! Persze az orvosi ellenjavallatokat mindenképpen figyelembe kell venni, és olyankor tessék inkább otthon maradni!
Ha nincs semmi gond, akkor az utazásra a legkedvezőbb a második trimeszter, azaz a 13-28. várandóssági hét közötti időszak, ugyanis a legtöbb anyukánál a 4. hónap tájékán megszűnnek a kezdeti panaszok, az ilyenkor fennálló kockázatok is elmúltak, de még nem olyan nagy a baba, hogy a szülésről kelljen beszélni, és a nagy pocak sem zavarja még a kismamát az utazásban.
A nyaralási célpont kiválasztása
Nagyon fontos az időjárási feltételek figyelembe vétele. Hiába van még csak a 4. vagy 5. hónapban az anyuka, a szervezetét egyre jobban megterheli a kis jövevény, ezért változékony klímájú vagy nagyon magas hőmérsékletű, páradús helyekre lehetőleg ne menjen. Az oltások beadása is a lehetőségekhez mérten kerülendő.
A közlekedési eszköz kiválasztása is kellő körültekintést kíván. Autóval való utazás esetén mindenképpen ügyelni kell a rendszeres megállásokra, pihenőkre. A buszos utakat épp ezért nem is javasoljuk, hiszen ott nem fognak gyakran megállni egyetlen utas kedvéért. A repülővel való utazáshoz mindenképpen kérje ki orvosa tanácsát. A legkényelmesebb a vonatozás, ezért ezt a járművet lenne célszerű választani!
Egészségügyi ellátás megszervezése
Ez egy sarkalatos pont és több részre tagolódik. Egyrészt össze kell állítani egy amolyan túlélő csomagot, tehát minden tünetre, eshetőségre fel kell készülni. Másrészt tájékozódni kell a helyszínen vagy annak közelében fellelhető orvosi, gyógyászati elérhetőségekről, patikákról. Ha bármi közbejönne, ne az ijedtség közepette kelljen címek után rohangálni.