Ijesztő képet fest a szabadságuktól megfosztott gyermekek arányáról egy friss jelentés, amely decemberben kerül az Európai Parlament elé, de szakbizottsági szinten már tárgyalták.
EU
Egyedül maradt-e Európában Orbán Viktor? És vajon milyen esélyei vannak a Fidesznek egy EP-frakcióhoz való csatlakozásra? Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ nemzetközi igazgatója volt a Reptér című külpolitikai műsorunk vendége.
Úgy tudják, az Európai Bizottság két jogszabályi változtatásra vár.
A polgármester szeretné, ha nagyobb mértékben érhetnének el uniós forrásokat közvetlenül is az önkormányzatok.
Egyes parlamenti képviselők szerint Várhelyi Olivér félrenéz, amikor a csatlakozásra váró országokban a demokratikus visszafejlődés jeleit látja.
A magyar kormányt bíráló és védelmező politikusok egyaránt panaszkodtak arra, hogy nincs sok hozadéka ezeknek az eseményeknek.
Fontos üzenet – így harangozta be a miniszterelnök a videóját.
Az Európai Bizottság szerint teljesen valótlanok a legújabb nemzeti konzultációban megfogalmazott állítások.
A DK szerint épp „az ilyen arcátlan milliárdos lopások”, mint a 35 éves autópálya-koncesszió eredménye, hogy az unió nem bízik a kormányban, és Orbán hibájából nem kaphatjuk meg az uniós támogatásokat.
Öt évvel ezelőtt indult Magyarország ellen a hetes cikkely szerinti eljárás, ez volt a fókuszban. Bóka János is részt vett a találkozón.
Egy balassagyarmati sajtótájékoztatón a miniszterelnök-helyettes arról beszélt, az iszlám migrációval dzsihadista harcosok tömege jön be Európába, ami kezelhetetlen biztonsági kockázatot jelent.
A honvédelmi miniszter Brüsszelben sajnálatosnak nevezte, hogy az európai államok nem változtatnak az álláspontjukon: továbbra is Ukrajnának történő fegyverszállításról értekeznek.
Akár az árbevétel két százalékára is büntethetők azok a gazdasági társaságok, amelyek nem készülnek fel időben az IT-biztonsági incidensek kezelésére, és nem a felülvizsgált uniós kibervédelmi irányelvnek megfelelően működnek – hívta fel a figyelmet témában kiadott közleményében az EY nemzetközi tanácsadó cég.
Ukrajna csatlakozása akkora pénzügyi terhet tenne az unió vállára, amit az egyébként is gyengélkedő európai gazdaság egyszerűen nem bírná – véli a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Egyre jobban érződik, hogy az EU a mikrocsip és egyéb, magas technológiához kapacsolódó gyártási kapacitásokat tekintve meg akarja védeni az uniós cégeket többek között Kínától – erről beszélt Reptér című podcastünkben brüsszeli tudósítónk, Arató László.