Anglia 11-esekkel verte Kolumbiát

Újabb dél-amerikai csapat búcsúzott a vb-től, ámbátor Kolumbia nem állt messze a továbbjutástól: 1-1-re állt Angliával a nyolcaddöntőben a rendes játékidőben. A moszkvai Szpartak Stadionban az angolok nagy tempót diktáltak, de azzal nem lehetett őket vádolni, hogy gólveszélyesek is lettek volna, később pedig jelentősen visszavettek az iramból. A kolumbiaiak elvétve jöttek ki a bunkerből, szóval patthelyzet alakult ki.

A második félidőben sok volt a szabálytalanság, a reklamálás, különösen azután, hogy Harry Kane az 57. percben értékesítette az angoloknak megítélt jogos büntetőt (1-0). A folytatásban a dél-amerikaiak aktívabbá váltak, igyekeztek támadásokat vezetni, és drámai körülmények között, a 93. percben Yerri Mina fejesével egyenlítettek. A hosszabbításban nem esett gól, a tizenegyespárbajban pedig a kolumbiaiak kétszer, az angolok egyszer hibáztak (azaz 4-3 az angoloknak). Utóbbiak ellenfele a szombati, szamarai negyeddöntőben Svédország válogatottja lesz.

Nyolcaddöntő Kolumbia–Anglia 1-1 (0-0) 11-esekkel 3-4

Moszkva, Szpartak Stadion, 45 360 néző. Jv.: Mark Geiger (amerikai)

Kolumbia: Ospina – Arias (Zapata 114.), Mina, C. Sanchez (Uribe 78.), Mojica – Barrios, D. Sanchez, Lerma (Bacca 61.) – Quintero (Muriel 88.), Cuadrado – Falcao

Anglia: Pickford – Walker (Rashford 113.), Stones, Maguire – Trippier, Dele Alli (Dier 81.), Henderson, Lingard, Young (Rose 102.) – Sterling (Vardy 88.), Kane

Gólok: Mina 93. ill. Kane 57.