Ne tévesszen meg senkit, hogy Szenegált nem lehet veretes focimúlttal vádolni, mert összes mezőnyjátékosa Európában játszik, nagy részük ráadásul topbajnokságban, ráadásul első vb-szereplésük 2002-ben elég meggyőzőre sikerült, újoncként is a negyeddöntőig mentek: mai szövetségi kapitányuk pedig az az Aliou Cissé, aki a 2002-es történelmet írt válogatott csapatkapitánya volt. A lengyeleknél természetesen a nagy Lewandowski volt a centrumban, a Bayern sztárja a maga 16 találatával a vb-selejtezők leggólerősebb játékosaként érkezett a moszkvai Szpartak Stadionba.
A mázli persze minden emberi számítást, előzetes várakozást képes felülírni, így történt ez ezen a meccsen is: Lengyelország egy öngóllal került hátrányba, Gueye lövése talán még a kaput is elkerülte volna, de a labda megpattant a tizenhatoson belül álldogáló Cionek lábán, onnan pedig a hálóba került (0-1). A szenegáli vezetés után Krychowiak félpályáról akarta hazaadni a labdát, Szczesny kapus feleslegesen kifutott a tétovázó védők között, Niang megpöckölte a labdát és az üres kapuig vitte (0-2).
A lengyeleket a hibázó Krychowiak hozta vissza a meccsbe, egy szabadrúgást fejelt a szenegáli hálóba (1-2). A hosszabbítást már kibekkelték az afrikaiak, úgyhogy a párduc, oroszlán, gorilla, makákó, bambusznád, majomkenyérfa mellett már három pontjuk is van.
H csoport, 1. forduló Lengyelország–Szenegál: 1–2 (0–1)
Moszkva, Szpartak-stadion, 45 360 néző. Jv.: Shukralla (bahreini)
Lengyelország: Szczesny – Piszczek, Cionek, Pazdan, Rybus – Krychowiak, Zielinski – Błaszczykowski (Bednarek, 46,), Milik (Kownacki, 73.), Grosicki – Lewandowski.
Szenegál: K. N’Diaye – Wague, Sané, Koulibaly, Sabaly – Sarr, A. N’Diaye, Gueye, Niang (Konate, 75.) – Mané, M. Diouf (Ndoye, 62.).
Gólok: Krychowiak (86.), illetve Cionek (38., öngól), Niang (60.)
H-csoport
1-2. Japán 1 1 0 0 2-1 3
Szenegál 1 1 0 0 2-1 3
3-4. Lengyelország 1 0 0 1 1-2 0
Kolumbia 1 0 0 1 1-2 0
A vb teljes menetrendjét itt találja, a csoportokról pedig itt olvashat.