Sima brazil továbbjutás Mexikó ellen

A brazil zseni, Neymar gólja és gólpassza döntött Szamarában a Brazília–Mexikó mérkőzésen. Az ötszörös világbajnok simán jutott a negyeddöntőbe.

A vb-k történetében a mexikói válogatott az, amely a legtöbb meccset játszott és még nem nyert világbajnokságot. Az oroszországi tornára sem esélyesként utaztak a latinok, de a csoportból való továbbjutás elvárható volt tőlük, és ezt teljesítették is. Ám pechükre már a nyolcaddöntőben összekerültek az egyik nagy favorittal, Brazíliával. A hétfő délutáni mérkőzésen jól kezdtek a mexikóiak, remek kontrákat vezettek, Lozanónak volt is egy komoly helyzete, ám gólt nem láthattunk, de soha rosszabb meccset. Lüktetett a játék, a félidő első fele a közép-amerikaiaké volt, ám aztán felébredtek Neymarék, s elkezdtek focizni és nyomni. Csak a gól hiányzott, de benne volt a levegőben, hogy arra sem kell sokáig várni, a szünetre mindenesetre 0–0-val vonultak a csapatok.

A második félidőt ugyanolyan sebességgel és aktivitással folytatták a brazilok, mint ahogy az elsőt abbahagyták. És aztán nem is bírták tovább a nyomást a mexikóiak. Willian húzta meg a bal szélen, majd élesen középre lőtt, s Neymar menetrendszerűen, berobbanva érkezett és a kapuba lőtt (1–0). A góltól nem lett lassabb az iram, látszott, Coutinhóéknak nem elég az egygólos előny. És Ochoa védésein múlt, hogy nem lett hamar kétgólos a különbség. Azt nem lehet állítani, hogy a mexikóiak feladták volna, ám a kreativitás hiányzott a játékukból, az ellenfél kapuja előtt semmi váratlant nem húztak, rendre blokkolták a lövéseiket.

A vége előtt két perccel újabb gólt szereztek a brazilok, bár ezen már semmi sem múlt. Neymar lódult meg a bal oldalon, és bár kapura spiccelte a labdát, de Ochoa beleért egy kicsit, ám érkezett Firmino, aki két méterről a kapuba passzolt (2–0). A brazilok nem is adtak ki magukból mindent, de így is simán nyertek, s ott vannak a negyeddöntőbe. Mexikó pedig sorozatban hetedszer búcsúzott a vb ezen szakaszában.