Kiverte a biztosítékot a szakszervezeteknél – ők maguk fogalmaztak így – Parragh László legújabb „meghökkentően munkavállaló ellenes” kijelentése, miszerint az ország versenyképességének alapja az olcsó munkaerő.
A Népszava írt arról korábban, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke egy minapi konferencián beszélt a témáról. – A versenyképeségünk egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő. Van, aki ki meri mondani, van, aki nem, de ez még mindig egy lényeges eleme. Változtatni kell rajta, tudjuk a recepteket. De hogy bemenjünk egy olyan uniós rendszerbe, ahol nem mi mondjuk meg, mint szakszervezetek, mint munkaadók, hanem valaki más, kívülről, hogy mekkora legyen a bér növekedése, a minimálbér, az számunka 2030-ig, amig az uniós átlagot el nem érjük, biztosan nem elfogadható – fogalmazott.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség szerint elképzelhető, hogy ismét a kormány szándékáról árulkodik Parragh László mondata, amelynek lényege szerint a béreket alacsonyan kell tartani, mert ez az ország versenyképességének a záloga. A kijelentés időzítését sem tartják véletlennek, hiszen az ígéretek szerint hamarosan érdemben is megkezdődnek a jövő évi minimálbér-emelési tárgyalások. Ám úgy látják ezek alapján, hogy a kormány végtelenül szerény emelésre készül.
Zlati Róbert, a szövetség elnöke úgy vélekedett, nem ez az első eset, hogy a kormány az MKIK-elnök meghökkentő kijelentésein keresztül teszteli az ország lakosainak vagy éppen a szakszervezeteknek a tűrőképességét. Véleménye szerint a kormány az iparkamara elnökén keresztül azt üzeni, hogy nemcsak a szociális ellátórendszerből vonul ki, hanem a munkavállalókat is magára hagyja. Felidézte a miniszterelnök korábbi szavait is, miszerint aki több pénzt akar, az dolgozzon többet.
A szövetség elnöke arra hívta fel Parragh László és a „hozzá hasonlóan gondolkodó döntéshozók” figyelmét, hogy a válságot nem a munkavállalók okozták, ezért enyhén szólva sem fair megint az ő hátukon megpróbálni kimászni a slamasztikából. Egyúttal a Magyar Szakszervezeti Szövetség elvárja a kormánytól, hogy határolódjon el az iparkamarai elnök „ámokfutásától, főként az ilyen kártékony kijelentéseitől”. – Parragh úr! Eddig és ne tovább! – fűzték hozzá.