Csányi kórháza négymilliárdért eladó
Csányi Sándor (Fotó: Reuters/Szabó Bernadett)

Négymilliárd forintért kínálja az állam a Csányi Sándorhoz kötődő Budai Egészségközpontnak helyt adó épületet – vette észre a Napi.hu a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) elektronikus aukciós oldalán. Keddtől csütörtökig lehet rá licitálni, a XII. kerületi önkormányzatnak pedig elővásárlási joga van a Királyhágó utcai ingatlanra.

A 26 ezer négyzetméteres épület eddig a Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelése alatt állt, viszont a Budai Egészségközpont Kft. bérelte azt havi másfél millió forintért. Ebben a cégben 2017 óta többségi tulajdonos az OTP-t vezető Csányi Sándor, aki a Bonitás 2002 Befektető és Tanácsadó Zrt.-n keresztül szerzett többségi irányítást. A budai egészségközpont tavalyi bevétele 7,4 forint volt, míg a profit 428 millió forintot tett ki.

Ahogy a Napi.hu idézi, a Budai Egészségközpont négy helyszínén több mint kétszáz szakorvost lehet felkeresni. A vállalkozást Varga Péter Pál alapította 2000-ben, eleinte ortopéd szakrendelést kínáltak, később elindítva a szűrővizsgálati programokat. Az egészségközpont üzemelteti 2005 óta az Országos Gerincgyógyászati Központot is.